19.06.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

İskorpit yakalamada nasıl bir olta takımı seçmeliyiz?

İskorpit yakalamada nasıl bir olta takımı seçmeliyiz?

İskorpit yakalamada nasıl bir olta takımı seçmeliyiz?

İskorpit balığı (scorpionfish) diplerde yasayan genellikle gece aktif olan bir balıktır. Kafasının tamamı, kafadan kuyruğa kadar sırt yüzgeçleri ve karın altındaki yüzgeçlerinde zehirli dikenleri bulunmaktadır. Oltaya yakalandığında dikkatli bir şekilde çıkartılmalıdır. Yoksa uzun süreli bir acı çekmek durumunda kalabilirsiniz.

Bulabildiği her türlü canlı yengeç, midye, istavrit, karides yemidir. Tavuk eti ile bile yakalanabilen bir balıktır. Özel bir oltası yoktur 2,3 veya 1 numara iğneyle 3 lü köstekli veya 5 li köstekli 0.40 misina ile yapabilirsiniz.istavriti veya tavuk etini takarak kıyıdan 5 metre mesafe veya 30 metre mesafe açıklıktan rahatlıkta yakalayabilirsiniz. taş altları ve kaya boşlukları yuvaları olduğu için yakalandığında taş altına girerek oltanın takılmasına sebeb olabilir. Yapmanız gereken biraz bekleyerek ara ara oltayı çekerek taş altından çıkmasını sağlamaktır. Olta takıldı diye zorlarsanız hem balığın kaçmasını hem de oltanın kopmasına neden olursunuz.

İskorbit yakalamada nasıl bir olta takımı seçmeliyiz

İskorbit yakalamada nasıl bir olta takımı seçmeliyiz?iskorbit yakalamanın pratik bilgileri yazımızda bulunmaktadır.

iskorpit yakalamak için nasıl bir olta ve uç kullanmalıyız?

3’lü veya 5′ li köstekli takım veya zoka ile 2 veya 3 numara iğne 0.30 köstek 0.35 beden suyun akıntısına göre 75 gr ile 125 gr arası kurşun

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ