18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Intel Core İ7 7700K, Müthiş Bir Hıza Ulaşıyor!

Intel Core İ7 7700K, Müthiş Bir Hıza Ulaşıyor!

Intel Core İ7 7700K, Müthiş Bir Hıza Ulaşıyor!

Intel Core i7-7700K işlemcisini kısa bir süre içerisinde satışa sunmaya hazırlanıyor. Core i7-7700K işlemcisini bazı bilişim uzmanlarıyla incelemek için paylaşan Intel, işlemcinin overclock kapasitesi ile hayrete düşürdü.

Intel Core i7-7700K bir masaüstü PC işlemcisidir. Ancak henüz piyasaya sürülmemiştir. Bu mükemmel seviyelere ulaşabilen işlemcinin CES 2017 tarihinde tanıtılması beklenmektedir. Tanıtılmadan önce de deneme amaçlı bazı bilişim otoriteleri ve uzmanlara gönderildi. Bazı uzman müşteriler sosyal medya üzerinden kullanıcılar için overclock müjdesi verildi.

Overclock değerlerini gören herkes hayretler içerisinde kaldı. Overclock yapılmış hali ile 7GHz’lik hız seviyesine ulaşıyor. Bu overclock işlemi için kullanılmış olan anakart modeli ise ASRockZ170 OC Formula olmuş. Bu işlem gerçekleştirilirken soğutma olarak ta kilit nitrojen ünitesi kullanılmış.

Intel Core i7-7700K işlemci üzerinde yapılan bu overclock işleminden sonra PiFast değerine 9.02 saniyede tamamlamış. Aquamark testlerinde ise 643,316 puan elde etmiş durumda.

Belirtmekte fayda var. Herhangi bir overclock işleminde bazı hazırlıkları göz ardı etmemeliyiz. Herhangi bir kartı yakmamak için yapmamız gerekenler vardır. Yukarıda bahsedilen test üzerinde sıvı nitrojen soğutma kullanılmış. İşlemci ne kadar hızlı çalışırsa çalışsın, sizin soğutmaya ihtiyacınız olacaktır. Herhangi bir kasa soğutma sistemi ile işlemcinizi bu hızlara asla çıkaramazsınız.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ