16.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

İETT şöförlerine kadın yolcuların istediği yerde durma zorunluluğu getirdi!

İETT şöförlerine kadın yolcuların istediği yerde durma zorunluluğu getirdi!

İETT şoförlerine kadın yolcuların istediği yerde durma zorunluluğu getirdi!

İstanbul’da yeni bir dönem başlıyor. 18 Kasım 2016 saat 22:00 sonrasında başlayacak olan yeni uygulamaya göre, İETT’de yolculuk yapan kadınlar durak haricinde istediği yerde otobüsü durdurup inebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nebu öneriyi veren CHP. CHP’li meclis üyesi Esin Hacıalioğlu İstanbul Büyükşehir Belediye meclisine bir soru önergesi verdi. Önergeye göre kadınların istedikleri yerde inmesiydi.

Bu önergeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş inceledi ve bu teklifi değerlendirmeye aldı.Yapılan değerlendirme sonucu İETT‘ye verilecek talimat belirlendi. Kadir Topbaş‘ın onayı ile artık kadın yolcular daha özgür hareket edebilecekler.

İETT şoförlerine kadın yolcuların istediği yerde durma zorunluluğu getirdi! | Kadir Topbaş

İETT şoförlerine kadın yolcuların istediği yerde durma zorunluluğu getirdi! | Kadir Topbaş

17 Kasım 2016 tarihinde toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bütçe görüşmeleri ile başladı. Görüşme sonrası çıkan bu karar herkez tarafından ilgi ile karşılandı.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (kısaca İETT), Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak İstanbul’da toplu taşıma hizmeti veren kamu kuruluşudur. Kadir Topbaş kadın yolcularla ilgili bu kararı destekleyerek, İETT genel kuruluna bu kararı iletti. Kurul bu kararın uygulanmasına yeşil ışık yaktı.

Artık İETT’de yolculuk yapan kadın yolcular durak dışı yerlerde, istedikleri yerde inecek ve şoförler kapıyı açmak zorunda.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halit Edip dedi ki:

    Kadir Topbaş’ı severdim, iyi işler yaptı.
    Geçmiş olsun ne diyelim

BİR YORUM YAZ