18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bundan Böyle Siri’ye WhatsApp Mesajlarınızı Okutmanız Mümkün Olacak!

Bundan Böyle Siri’ye WhatsApp Mesajlarınızı Okutmanız Mümkün Olacak!

Bundan Böyle Siri’ye WhatsApp Mesajlarınızı Okutmanız Mümkün Olacak!

Siri’nin gelişimi ve kullanım kolaylığı hızla devam ederken WhatsApp ile olan entegrasyonu da aynı şekilde gelişmektedir. Yapılan yeni güncelleme ile WhatsApp mesajları Siri ile birlikte okunabilecek.

Apple şirketinin adeta göz bebeği olan kişisel asistanı Siri, diğer asistanlar gibi çok farklı sistemler ile entegre olarak çalışmıyor. Ancak oldukça gelişmiş ve gerekli bir uygulama olduğunu söylememek haksızlık olur. Apple şirketi geçtiğimiz sene Siri‘yi kullanıma açmıştı. Ve büyük uygulamalar platforma girdi. Sonrasında da iPad ve iPhone kullanıcıları, neredeyse işlemlerinin büyük bir bölümünü cihazlarına dokunmadan yapabilmeye başladılar. WhatsApp uygulaması ise, Eylül ayı içerisinde yapmış olduğu yenilikle birlikte sesten metine dönüştürme özelliği kazanmıştı. Son güncelleme ile de Apple’ın asistanı Siri mesajlarımızı da yüksek sesle okuyabilecek.

Son olarak uygulama güncellendikten sonra, “Hey Siri, son WhatsApp mesajlarımı okur musun?” isteği, Siri‘nin en son metinleri sesli bir şekilde okumasını sağlıyor. Özellikle aktif araç kullananlar için çok büyük bir kolaylık olacağını söyleyebiliriz. Özellik gerçekten geç geldi. Ama çok kullanışlı olacağına eminiz. Eğer bu özelliği kullanmak istiyorsanız, iOS 10.3 ya da daha üst bir sürüme ihtiyacınız bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ