19.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bağcılar Devlet Hastanesi hacamat ve sülük tedavisine resmen başladı!

Bağcılar Devlet Hastanesi hacamat ve sülük tedavisine resmen başladı!

Bağcılar Devlet Hastanesi hacamat ve sülük tedavisine resmen başladı!

Alternatif Tıb yöntemleri bizim kültürümüzde çok gözükmekte. Kupa çekmek, akupunktur, hacamat yapmak, sülük tedavisi gibi alternatif çözümler bir çok kişi tarafından resmi olmayarak tabiri caizse  merdiven altı deniliyordu. Sonrasında Sağlık Bakanlığı özel kliniklere izin verdi. Fakat hiç Devlet hastanelerinde yapılmamıştı.

2017 yılına merhaba diyerek, Devlet’in ilk resmi Alternatif yöntemlerin uygulandığı yer, İstanbul’da Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi! Açılan bölümün adı ise: “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi”

Aslında 2016 Eylül ayında hazır olan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi  “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi” bölümünde tedaviler başladı. Hacamat, akunpunktur, kupa, sülük, lavra, hipnoz yöntemlerini artık Devlet güvencesi altında yaptırabilirsiniz.

Bağcılar Devlet Hastanesi hacamat ve sülük tedavisine resmen başladı! | 2017 yılı ile Resmi olarak hizmete başladı

Sağlık Bakanlığı 2 yıldır merdiven altı tabir edilen sözde tedavi merkezleriyle adli olarak mücadele ediyordu. Hijyen şartlarının olmadığı bu yerlerde kayıt dışı  ciddi bir para vergiden uzaktı. Sağlık Bakanlığı hem bu yöntemleri kullanan kişileri başka yerlere götürmemek, hem de paranın devlete gelmesi için Türkiye’de 4 ilde hazırlık yapmaya başladı.

Çin’deki Pekin Üniversite’sinden konu desteği alınarak ve İlgili Türk uzmanların gerekli eğitimleri tamamlandı. Arkasından uygulama merkezleri hazırlandı ve uygun hale getirildi.“Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları” adıyla yayınladığı yönetmelik sonrasında başlayan uygulama, Ankara, Kayseri ve İstanbul’da işe başladı.

İlk ay tamamlanmadan 200 müşterisi olan merkezin, gelenlerin yarısından fazlasının kadın olduğu belirlendi. Genel rahatsızlıklar ise migren, depresyon ve bel fıtığı ilk sıralarda.

“Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi”’nin  idarecisi Dr. Kanat Tayfur, otistik ve davranış bozuklukları yaşayan çocuklar içinde tedavilerinde, alternatif yöntemlerin olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda gelenlere müzik terapileri de ücretsiz. Burcuna göre ve yapılan tedavi usülüne göre uygun müzikler çalınıyor. Örneğin, Depresyon ve migren şikayeti olanlar için tedavilerinde rahatlama için, Uşşak makamı çalınıyor.

Ayrıca 110 adet tıbbi bitki de buradan satın alabilirsiniz.

Bağcılar Devlet Hastanesi hacamat ve sülük tedavisine resmen başladı! | Merkezin idarecileri tesis açılışında


Nasıl Randevu alınır? Ücreti ne kadar?

İlk önce bilmeniz gereken, SGK’nız olsa bile “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi”’nde maalesef geçmiyor. Ücret ödeyeceksiniz unutmayın.

15 geleneksel alternatif tedavi şekillerinden Akupunktur, kupa, sülük, larva (kurtçuk larvalarıyla tedavi), fitoterapi (bitkisel ilaçla tedavi) mezoterapi ve hipnoz yöntemleri de yapılabiliyor.

Gitmeden önce  0 (212) 440 40 00 nolu numaradan bilgi alınız.

Randevu yok. Önce gidip oradaki uzmanla konuşuyorsunuz. Size bir tedavi planı çıkartıyor. Özel hastanelere göre fiyatlar düşük. Seanslar 40 ile 80 TL arasında değişiyor.


Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’ne Nasıl gidilir?


Ayrıca Bakınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ