18.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Apple, Kendi TV Servisini Kurmaya Hazırlanıyor!

Apple, Kendi TV Servisini Kurmaya Hazırlanıyor!

Apple, Kendi TV Servisini Kurmaya Hazırlanıyor!

Apple, söylentilere göre birkaç TV kanalı ile anlaşmaya başladı bile.

Bildiğiniz gibi Apple, televizyon sektörüne el atmamıştı. Ama bizler bunu düşünürken ilk olarak Apple TV ile adım attı. Aslında yalnızca kendi TV yayın servisini geliştirmemişti. Sektörlerde isimlerinin geçmesinden de doğal olarak çok memnunlar. Şu andan itibaren TV yayıncılığı da Apple şirketine yakın görünmektedir.

Hepimizin tutkunu olduğu birçok dizi üreticisi, başta HBO, Showtime ve Starz gibi kanallar ile anlaşmaya giden Apple, yayıncılık sektörüne de adım atacak gibi duruyor. Bu sistemi devreye geçirdiklerinde ise aylık abonelik paketleri ile kullanıcılarına ulaşacak. Bunun daha da fazlası olabilir. Şöyle ki, Apple şirketi TV yayıncılığı üzerinde çalışıyor ama yalnızca üzerinde kanalların bulunduğu paketler olmayacak. Bununla ilgili bir mobil uygulama bile kullanıcıları ile buluşabilir.

Yapılan anlaşmalara dair resmi herhangi bir açıklama henüz görülmedi. Bahsi geçen şirketlerin de hiçbiri konu hakkında bir şey söylemedi. Ama durumlara bakılacak olursa Apple, aynı şimdi evlerimizde kullanmakta olduğumuz Tivibu, Dsmart ya da Digitürk gibi TV kanallarını üzerinde bulunduran bir servis için çalışmaktalar. Bilmelisiniz ki, çanak antenler ya da uydu alıcılarından çok, internet aracılığı ile yayın almak daha kaliteli olacaktır. Ancak Apple, böyle bir projeyi hayata geçirse dahi, Türkiye’ye gelmesi çok zaman alacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ