17.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Amerika’dan Türkiye’ye Elektronik Yasağı Geldi!

Amerika’dan Türkiye’ye Elektronik Yasağı Geldi!

Amerika’dan Türkiye’ye Elektronik Yasağı Geldi!

Amerika Birleşik Devletleri, uçaklar için elektronik yasağı getirdi. Üstelik bazı ülkeler için yapılan yasak Türkiye’yi de kapsamaktadır. Türk Hava Yolları’nın da onayladığı karar ile bazı elektronik eşyalar kabinlere giremeyecek.

Amerika, özellikle Trump yönetiminden sonra sıkı güvenlik önlemleri almaya gün gün devam etmektedir. Bu yasaklara şimdi bir yenisi daha eklenerek, yapılan uçuşlarda elektronik alet sınırlaması getirildi. Yasak getirilen ülkelerin arasında Türkiye de bulunmaktadır. 10 adet uluslararası havalimanından Amerika’ya yapılan direkt uçuşlarda, büyük elektronik aletler uçağa alınamayacak.

Yapılan yasak uygulamasına göre telefon ve tabletten daha büyük cihazlar uçuşlara alınmayacak. Yasayı Türk Hava Yolları da onaylamış durumda. Bundan sonraki süreçte Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılacak olan direkt uçuşların hiçbirinde telefon ve tabletten daha büyük bir elektronik eşya alınmayacak. Duyumlara ve ilk bilgilere göre tamamen güvenlik önlemi olarak böyle bir uygulama yapıldı. Ama şöyle bir düşündüğünüzde kamera ve dizüstü bilgisayarların da telefon tabletten büyük olduğunu ve bu cihazların da uçağa alınmayacağını belirtmek gerekir. Küçük bir not olarak şunu söylemekte fayda var. Yapılan bu uygulama içerisine elbette ki medikal cihazlar dahil değildir.

Son olarak güvenlik önlemi olarak çıkarılmış bu yasa, İstanbul, Kahire, Amman, Riyad, Kazablanka, Doha, Cide, Abudabi, Dubai ve Kuveyt şehirlerini kapsadığını da belirtmiş olalım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ