DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi?

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi?

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi?

Vampirler gerçek mi? Kan içen insanlar var mı?

Evet gerçekten böyle insanlar var. Filmlerdeki gibi boyundan kan emiyorlar yada drakula hayranlığından dolayı değil!

Bilim insanları bunla ilgili bir çok araştırma yapmış ve kan içen insanların nedenlerini ortaya çıkarmışlar.

Bu araştırmalardan birini ABD’deki Louisiana Devlet Üniversitesi’nde bilimsel araştırma yapan psikolog John Edgar Browning’in araştırmaları belki bize bu insanların neden bunu yaptıklarını açıklar gibi.

Browning, New Orleans’ta Vampir topluluğunun içine girmiş. Kan içmek bir dinsel ayin mi yoksa Vampir filmlerindeki özentiden mi kaynaklandığı, Paranormal bir olay mı? soruları hakkında sorular sormuş.

Fakat iş göründüğü gibi değil. Bu insanların gerçekten kan içmeyi yaşadıkları sağlık problemlerinden kaynaklı olduğu görülmüş.

Bu kişiler aşırı yorgunluk, baş ağrısı ve mide kramplarından çektikleri sıkıntıların çaresini Tıpta bulamadıkları için kan içmeye başlamışlar.

Bu insanlara toplum öcü gibi baksa da, insanlık tarihinde sağlık için kan içilme tedavisi yapılmış.

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi? | Vampir Kadınlar kan içmeye mecbur olduklarını düşünüyorlar!


Tarihte yaşanan Kan içme ile ilgili hadiseler nelerdir?

Geçmişte ilk defa 8. Papa Innocentius 15. yüzyılda ölüm döşeğinde iken, 3 Genç Rahip gönüllü olarak kanlarını ölünceye kadar Papaya vermişler. Sıcak kan Papaya içiriliyormuş. Fayda etmiş mi tabi bir süre daha yaşamış. Sadece ölümünü biraz daha ertelemiş.

Orta çağ döneminde sadece bu değil, sara hastalarına da çare olur diye kan içirmişler.

Orta Çağdan Aydınlık Çağa geçmeleri ile bu uygulamaların hepsi son bulmuş. Fakat halen bunu gerçekleştiren insanlar günümüze kadar kulaktan kulağa gelerek yapmaya devam etmişler.

İnternet çıkmasıyla bu insanlar artık kendi gizli ağları üzerinde bilgilerini de paylaşıyorlar. Bunu söyleyen kişi ise  Idaho Devlet Üniversitesi sosyologlarından DJ Williams, bir çok metropolde özel vampir grupların olduğu ve internet üzerinden birbirleriyle haberleştiklerini açıkladı.

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi? | Büyük şehirlerde insan kanı içen gizli topluluklar var!


Kan İçmek Mide ve bağırsak şikayetlerine iyi geliyormuş!

Araştırmanın yapıldığı New Orleans bir çok farklı grupların olduğu şehir. Ama içlerinde insanların en çekindiği grup Vampir grubu.

Psikolog John Edgar Browning, kan içen kişilere neden içtiklerini sormuş. Hatta sorarken Vampirlerle ilgili ne kadar bilgi sahip olduklarını da sormuş. Bir çoğunun Vampirlik özentisinden dolayı yapmadığını görmüş.

Peki bu kişiler kanı nereden buluyor? Diye bir soru kafanıza takıldığının farkındayız. Cevabını bundan sonra göreceksiniz.

John Edgar Browning, söyleşi yaptığı kişilerin isimlerini saklıyor ve onlara birer kod vererek açıklıyor. Vampir topluluğundan CJ kodlu bir kadın neden kan içtiğini sorulduğunda, bağırsak şikayetlerinden sebep olduğunu söylüyor. Bağırsak şikayetleri başladığı zaman 1 bardak sıcak kan içerek bu sorununu gideriyor. Bu sorun için doktora gittiğini ama çare bulunamadığını söylüyor. Fakat kan içerek bu sorunun kalmadığını söylüyor.

Başka bir kadın Kinesia adıyla anlatıyor. Vücudunda devamlı ağrı olduğunu, hafızasında da sorunlar yaşıyormuş. İki haftada bir taze kan içtiğinde her şey normale girdiğini söylüyor.

Kan içerek beslenen insanlar var mı? Vampir insanlar gerçek mi? | Emerekte içebiliyorlar


İnsan Kanı mı içiyorlar? Emerek mi yoksa akıtarak mı?

John Edgar Browning, can alıcı soruyu soruyor: Bu kan insan kanı mı?

Herkesten kan isteyemediklerini ve kan bankalarından da kan almanın yasal olmadığı için, eşinden beslendiğini açıkladı. Yani eşinden 2 haftada bir taze kan çekerek, afiyetle içiyor. Durum diğerlerinde de aynı ya yakın arkadaş çevrelerinden yada akrabalardan temin ediyorlar.

Kan içen kişi tıpkı vampirlerdeki gibi emerek yada çekerek yapıyorlar. Kan içen ve alan devamlı kan testi yapıyor. Hastalıklı kanları birbirine vermiyorlar. Alan kişi ve veren kişinin rızası olmadan bu iş yapılmadığını söylüyorlar.

Eğer kanı emerek alacak kişi, ağız temizliğini ve hijyene önem verdiklerini söylüyorlar. Onlar için gayet normal gelen bu olayı, ilaç alıyormuş gibi düşünüyorlar.

Ne zamandan beri bunu yapıyorlar?

Browning’in en çok merak ettiği sorunun cevabını bu gruplarla konuşurken ortaya çıkıyor. Kan içme gerekliliği ergenlikte ortaya çıkıyor. Bu grupta olan bir kişi ancak sorunların yaşandığı ergenlik döneminde, fiziki ve ruhsal çözümünü  kan içerek düzelttiklerine inanıyorlar.


Tıp Ne Diyor? Kan İçmenin ne faydası var?

Kan içmek tıpta böyle bir tedavi yok. Kan sadece damardan direk dolaşım sistemine dahil ediliyor ve tıbbi olarak ta cerrahi operasyonlarda hatta kan kaybında yapılıyor.

Uzmanlar bu kişilerin ruhsal problemlerini olduklarını, kan içmenin onları rahatlattığı için içtiklerini söylüyorlar. Bu insanlar Tıp’ta çare aramayı düşünseler bile önce psikolojik olarak ele alınması gerekiyor.

Dünyanın hiç bir Kültüründe kan içmek diye bir alışkanlık yok. Bu yüzden bu insanlar dış dünyaya hatta doktora gittiklerinde bile kan içtiklerini söylemiyorlar. Çünkü kan içmek, Amerikan yasalarına göre psikolojik bir sorun ve hemen tedaviye alınması gerekiyor. Bu yüzden bir çok kişi çocuklarına el koyulacak düşüncesi ile gitmiyor.

ΘDiğer taraftan bu kişileri inceleyen psikologlar, bir anormallik gözükmediğinin de altını çiziyorlar.

Durum biraz sıkıntılı gibi görülüyor.Tıp bu insanlara nasıl bir çözüm bulabilecek? bunu takip edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.