19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Stephen King’in IT romanınından uyarlanan filmin 2017 versiyonu

Stephen King’in IT romanınından uyarlanan filmin 2017 versiyonu

ABD’li ünlü Korku ve Gerilim Romanları yazarı Stephen King’in IT (O) romanı daha önce sinemaya uyarlanmıştı. Korku ve gerilim filmlerin klasiklerinden sayılan IT filmi 2017 yılı versiyonu çekildi. Eylül’de vizyona girmesi bekleniyor.

1986 yılının Eylül ayında ilk baskısı yayınlanan IT Romanı, Gönül Suveren tarafından Türkçeye çevrilerek halen satılmaktadır. IT romanın kısa özetini ve yeni yayınlanacak filmin fragmanı aşağıdaki video linkinden izleyebilirsiniz.

IT Romanın Kısa Özeti

IT Romanı, ABD’de New Hampshire eyaletinde yer alan ve Rockingham ilçesinde yer alan Derry’de yaşayan Denbrough ailesinin en küçük bireyi George’un kağıttan bir kayıt yaparak sokaya bırakıp yüzmesiyle başlıyor. Kayık bir kanalizasyon deliğine girer ve arkasından giden George’da bu kayığı buradan çıkarmaya çalışırken, içerde yaşayan palyaço kılıklı biri tarafından kolu kopartılarak öldürülür. Palyaçolu IT denen varlık, milyonlarca yıl önce uzaydan gelmiş ve dünyada yaşamaktadır. İnsanlar yaşam olarak çoğaldıkça IT kendine kanalizasyonda yaşam alanı meydana getirmiştir.

1700’lü kıllardan beri Derry kasabasında yaşamakta ve her uyanışı 27 yıla denk gelmektedir. Yaratık doğduğunda kasaba da felaketler başlar. 7’den 77’ye bir çok kişiyi öldürür. Bu yaratık insanların korktuğu şeylerin kılığına girer ve onları öldürür. Asıl şekli ise örümcektir ama farklı bir şekli de insan beynince algılanamamaktadır.

Kendilerine Kaybedenler Kulübü adını takan yedi çocuk bu yaratığı fark eder ve peşine düşer. Onu ininde yakalar ve 1958 yılında öldürdüklerini sanarlar ve buradan giderler. Yıllar sonra tekrar yaşadıklarını öğrenir ve geriye kalan grubun 6 kişi olarak dönerler. Bir çok aksiyon sonrası ve ölümler olmasına rağmen IT yani O’yu öldürmeyi başarırlar.

IT filminin 2017 Fragmanı


Stephen King’in IT romanınından uyarlanan… paylaşan: gelgez.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ