19.08.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

10. Yıla Özel iPhone 8 Modelinin Fiyatı Ne Olacak?

10. Yıla Özel iPhone 8 Modelinin Fiyatı Ne Olacak?

10. Yıla Özel iPhone 8 Modelinin Fiyatı Ne Olacak?

Bildiğiniz gibi iPhone, 10. yıla özel konsepti ile yani iPhone 8 modeli ile geliyor. Sürekli gelen haberlere bir yenisi daha eklendi. iPhone 8 modelinin beklenilen kadar pahalı değil, ama yine de cep yakacak nitelikte olması beklenmektedir.

Apple şirketini araştıran tüm analistlerin ortak görüşü, iPhone için 10. yılına özel bir konsept geliştirdiği yönünde idi. Cihazın iPhone 8 ve iPhone X olarak anılmasından ve cihazın birçok yeni özelliğe sahip olmasının ardından, şimdi de cihazın 1000 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacağı öngörülmektedir. Ancak bir analist tarafından yayınlanan yeni rapora göre yeni iPhone fiyatının 1000 dolardan düşük olacağı belirtilmiş.

Yeni iPhone‘un OLED ekran ve 3D sensörlere sahip olduğunu biliyoruz. Bunun gibi birçok yeni özelliğinden dolayı iPhone 8‘in fiyatının 1000 doların üzerine çıkacağı düşünülmekteydi. Yukarıda bahsi geçen UBS analisti ise iddiaların tümüne itiraz etmektedir. Ona göre iPhone 8 ya da yeni iPhone, hali hazırdaki iPhone cihazlarından pahalı olacak. Ancak bu fark çok ta yüksek olmayacakmış. Bunu bir kıyasla da anlatmış. iPhone 8 64 GB depolama alanına sahip versiyonunun maliyeti ile iPhone 7s Plus modeli arasında 70 ila 90 dolar gibi bir tutar oynayacakmış. Yani cihazın satış fiyatının 850 dolar ile 900 dolar arasında olacağı bilinmektedir.

Bugünden örnek vermek gerekirse, şu anda 32 GB iPhone 7 Plus modelinin satış fiyatı 769 dolar fiyatına satılıyor. Bu sebeple 64 GB olan yeni modelin fiyatı da 850 dolar ila 900 dolar gibi bir fiyata sahip olacak. Analist söylemlerine devam etti. Ve Apple‘ın farklı müşterilere sahip olduğunu ve yeni model cihazlar için yüksek paralar ödemekten kaçınmadıklarını belirtti. UBS analisti çok önemli bir iddiada bulunarak yeni model iPhone modelinin, Apple’ın 2018 sevkiyatlarının yüzde 45’ini oluşturacağını söylüyor.

Son olarak ta Samsung Galaxy S8 modeli ile iPhone 8 modelini karşılaştırdı. Ve iPhone 8 modelinin, ekran boyutu olarak dezavantajı olduğunu söyledi. Bu dengeyi sağlamak içinse Apple, iPhone üzerinde OLED ekran kullandı. Ve 3D özellikli ön kamera kullandı. Bunlara ek olarak ta ekrana gömülü şekilde olan parmak izi sensörü ve yüz tanıma özelliklerini de eklemeleri beklenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ