16.09.2019 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Microsoft, Windows 7’yi Bitirmek Üzere

Microsoft, Windows 7’yi Bitirmek Üzere

Microsoft, Windows 7’yi Bitirmek Üzere

Microsoft; eski olan tüm işletim sistemleri için Windows 7 dahil olmak üzere önceden aldığı kararı uygulamaya başlıyor.

Yaptıkları resmi açıklamada Microsoft; Windows 7 Professional ve Windows 8.1 lisanslarını orjinal üreticilere satmayı durdurduğunu açıkladı. Buradaki amaç tek tip Windows kullandırmak olacak. Yani bilgisayar üreticileri bilgisayarları yalnızca Windows 10 işletim sistemi ile satışa sunabilirler.

Şunu diyebiliriz ki; Windows 7 Professional işletim sisteminin son satıldığı tarih ile bugün arasında tam olarak iki sene geçmiş. Microsoft ise yaptığı düzenleme ile bu sene satışını son kullanıcı sistemlerinde durdurdu. Bir önceki yılda Microsoft yaptığı açıklamada; Windows 7 Professional işletim sisteminin yüklü olduğu bilgisayarların önünü açık bırakmışlardı. Donanım üreticilerinin ise satışın durdurulmasından bir yıl önce haberleri olacağı söylenmiş.

Kurumsal lisans anlaşmaları bulunan bilgisayarlar için Windows 10 yüklü olanları diledikleri gibi Windows 7‘ye dönüştürebilecekler. Windows 7 yüklü olan bilgisayarlar ise tabi ki de bir anda piyasadan kaldırılmayacak. OEM lisansı bulunanlar ise işletim sistemleri lisanslarını kullanmaya devam edebilirler.

Son olarak tıpkı Windows XP Professional desteğinin bittiği gibi sıra Windows 7 Professional işletim sistemine de aynı yöntem uygulanıyor.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ