19.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 17 Kasım 2017 Yeni Filmler

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 17 Kasım 2017 Yeni Filmler

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 17 Kasım 2017

Sizler için her hafta hazırladığımız vizyona girecek filmler köşemizden merhaba. Bu hafta da birbirinden güzel vizyon filmleri ile karşınızdayız. Şunu söylemeliyiz ki; bu hafta Türk yapımların fazla olduğu açıkça görülmekte. Lafı fazla uzatmadan haftanın vizyona girecek olan filmlerine göz atalım. Bu hafta vizyona girecek olan tam 10 adet film bulunmaktadır. Dilerseniz, hemen konularına ve yönetmenlerine geçelim.

1. Ayaz

Filmin yönetmenliğini Dersu Yavuz Altun üstlenmiştir. Gerilim ve dram türünde olan film, Türk yapımıdır. Filmin konusu ise şöyle; Hasan, bir adam ile birlikte kaçan yengesini, gördüğü baskıdan dolayı öldürür. Hasan cezaevine düştükten sonra adeta aklını yitirme noktalarına gelir. Artık tek bir amacı vardır. O da cezaevinden çıktıktan sonra annesini öldürmüş olduğu Ayaz’ı mutlu etmek.

Hasan, bir kamyon şoförüdür. Cezaevinden çıktıktan sonra aklındakini yapar. Ayaz ile birlikte uzun yollara çıkmaya başlarlar. Karşılarına çıkacak olan Helün ve kızı Hazal da yolculuklarına büyük macera katacaktır.

2. Beginner

Filmin yönetmenliğini Burçak Açık Özen üstlenmiştir. Film, dram türünde ve Türk bir yapımdır. Konusu ise şöyle; Faruk, 60 yaşlarına gelmiş olan bir emeklidir. Ancak hala taksicilik yaparak çalışmaya devam etmektedir. 10 yıl önce de eşini kaybetmiştir. Dolayısıyla Faruk’un hayatı, sürekli aynı geçen günlerden ibarettir.

Ancak o, yine de tek bir şey için uğraşmaktadır. O da ingilizce öğrenmektir. Hatta ingilizceye öyle meraklıdır ki; çoğu zaman etrafı tarafından eleştirilir ve takdir edilir. Ancak Faruk, dışarıdan gelen tüm tepkilere kendini kapatmıştır. İngilizce öğrenme arzusu ile başladığı yolda hayatı değişecektir.

3. Bizim Küçük Günahlarımız

Yönetmenliğini Mehmet Kütük’ün yapmış olduğu film, dram türünde ve bir Türk yapımdır. Filmin konusu ise şöyle; uzakmış gibi görünen, aynı zamanda iç içe geçmiş olan hayatları ve rastlantıları, dolayısıyla gelişen maceraları konu almıştır. Filmin kadrosu arasında; Savaş Özkul, Bahar Dokur, Oğuzcan Ulu ve Sungur Topuz yer almaktadır.

4. İçimdeki Güneş

Yönetmenliğini Claire Denis üstlenmiştir. Romantik komedi türündeki film, Fransız yapımıdır. Konusu ise şöyle; Paris üzerinde yaşayan bir ressam olan Isabelle, aynı zamanda eşinden boşanmış olan bir annedir. Ancak mutsuz ve aynı zamanda kararsız biridir.

Öyle ki; aşk şehri olan Paris’te bile aradığını bulamamıştır. Aşkları arasındaki kişiler hep değişir, ancak sonuç hep aynıdır. Yine yalnızlık ve hayal kırıklığıdır. En sonunda Isabelle, yanlış yerlere baktığını fark eder. Ve yeniden aşkını bulmaya koyulur.

5. Justice League: Adalet Birliği

Yönetmenliğini Zack Snyder’in üstlenmiş olduğu film, aksiyon ve bilimkurgu türünde ve Amerikan yapımıdır. Konusu; bildiğiniz gibi DC evrenini kapsamlı bir şekilde perdeye yansıtmak istenmektedir. Bunun en önemli ön ayaklarından birisi de Justice League’dir. Filmde, çizgi dizide bulunan en önemli kahramanlar yer almaktadır.

Batman, insanlara olan güvenini kazanmış. Wonder Woman ile birlikte dünya için savaşmaktadırlar. Ancak karşılarına yeni bir tehdit çıkacak ve bir anda bir ekip toplamak için bir arada olduklarını fark edeceklerdir. Çok az süreleri kalmıştır. Peki bu ekip ile birlikte dünya kurtulabilecek midir?

6. Kardan Adam

Filmin yönetmenliğini Tomas Alfredson üstlenmiştir. Gerilim ve polisiye türünde olan bu film, İngiliz yapımıdır. Konusu ise; kasım ayının gelmesi ile birlikte Oslo’ya ilk kar yağmıştır. Becker isimli kadın da eşi ile oğlunun yaptığı kardan adamı görmek için biran önce mesaisinin bitmesini bekliyordur. Ancak gittiğinde kardan adamın olmadığını görecektir.

Bir süre sonra pencereden baktıklarında ise tuhaf bir manzara ile karşılaşacaklar. Dışarıda onlara bakan bir kardan adam. Bunun ardından birçok cinayet işlenecektir. Ve kardan adam imzalı mektuplar ortaya çıkacaktır. Bu da kendilerini, değişik olayların içerisinde bulmamıza sebep olacaktır.

7. Küçük Vampir 3D

Yönetmenliğini Richard Claus’un üstlendiği film, animasyon türündedir. Alman yapımı olan filmin konusu ise şöyle; Angela Sommer’ın çok satmış olan roman serisinden uyarlanmıştır. 13 yaşında olan bir vampirin hikayesini anlatmaktadır. Rudolph, vampir birliğine bağlıdır. Ancak avcılar tarafından tehdit edilmektedirler.

Rudolph, bu durumdan dolayı oldukça endişelidir. Bir gün kendisi ile yaşıt olan Tony ile tanışır. Tony, vampirler, şatolar ve eski mezarlıklara hayran olan bir çocuktur. Tony’nin yardım etmesi ile birlikte Rudolph, avcılardan korunur. Ve birlikte iyi arkadaş olurlar.

8. Kutsal Geyiğin Ölümü

Yönetmenliğini Yorgos Lanthimos’un üstlendiği film, dram ve fantastik türündedir. İrlanda yapımı olan filmin konusu şöyledir; Dr. Steven Murphy, tanınmış bir kalp cerrahıdır. Eşi ve iki çocuğu ile birlikte çok güzel bir hayat yaşamaktadır. Doktorun bakmak istediği yetim bir çocuk olan Martin ise bu dengeleri bozacaktır.

Martin, kendini ailenin içerisine sokmak isterken, fazlaca çaba sarf eder. Ve bu da ailenin huzurunu kaçırmaya başlar. Martin’in asıl amacı ortaya çıkacaktır. Dr. Steven da uzun süredir unutulmuş olan bir suç ile karşı karşıya kalacaktır. Böylece ailenin bütün mutluluğu parçalanacaktır.

9.Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

Yönetmenliğini Burak Aksak’ın üstlendiği film, komedi türünde ve Türk bir yapımdır. Konusu ise şöyle; Aysel’in annesi ile babasının ölümünden sonra kendini toplayamamasıdır. Ancak artık bunalımlı günlerden kurtulmak zorundadır. Ve kendini dans ile oyalamaya başlar. Dans ile adeta tüm sıkıntılarını geride bırakır. Ve Şengül Dans Okulu’na dahil edilir. Filmin oyuncuları arasında Binnur Kaya, Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu yer almaktadır.

10. Seni Gidi Seni

Yönetmenliğini Sibel Tunç’un yapmış olduğu film, komedi türünde ve Türk bir yapımdır. Filmin konusu ise şöyle; Bülent ve Sedat çocukluk arkadaşı ve Bayrampaşalıdır. Bülent taksicilik, Sedat ise döşemecilik yapmaktadır. Çocukluklarında onlara çok yardımcı olmuş ve mahallenin abisi olan Tarık bir gün dolandırılır. Sedat ve Bülent bunu öğrenince, Tarık abilerini bu dertten kurtarmak için yollara koyulacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ