19.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? | 10 Kasım 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? | 10 Kasım 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? | 10 Kasım

Bu hafta Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olan 10 Kasım tarihi ile birlikte güzel bir hafta sonuna giriyoruz. Atamızın bu gününü kutlarken aynı zamanda yeni filmler de vizyona girmektedir. Vizyona girecek film sayısı tam 7 adettir. Türk yapımların yine fazla olduğunu gözlemlemekteyiz. Dilerseniz direkt olarak filmlere, konularına ve oyuncularına geçelim.

1.Ağır Kelepçe

Filmin yönetmenliğini Cüneyt Faruk Arkın yapmıştır. Dram ve macera türünde olan film, bir Türk yapımdır. Konusu ise şöyle; Arkın ve Cüneyt ayrı hapishanelerde yatmaktadırlar. Cüneyt’in hapse girme sebebi hafif yaralama suçudur. Ancak hapishanede iken haksızlıklara karşı gelmeye çalışır. Bundan dolayı da sık sık hücre cezası almaktadır. Arkın ise yapmadığı bir suç yüzünden idama mahkum edilir. O da sürekli sorun çıkarmakta ve hücre cezası almaktadır.

Günler geçmiştir. Ve Cüneyt, iki gün sonra tahliye olacaktır. Günler geçer ve Arkın’ın idam edileceği zaman için iki gün kalmıştır. Hapishanenin müdürü de bütün riskleri göze almış ve mahkumları birbirlerine kelepçeleyerek nakillerini gerçekleştirmiştir. Arkın aslında Cabbar’ın suçunu üstlenmiştir. Bu sebeple gardiyanlar ile taşınan mahkumlara pusu attıracaktır.

2.Doğu Ekspresinde Cinayet

Filmin yönetmenliğini Kenneth Branagh üstlenmiştir. Polisiye ve gerilim türünde olan film, Amerikan yapımıdır. Konusu ise şöyle; film, 1930 yıllarındaki Şark Ekspresi’ni konu almaktadır. Bu tren İstanbul ve Paris arasında sefer yapmaktadır. Sefer sırasında bir cinayet işlenmiştir. Ölen kişi de Amerikalı bir milyonerdir. Trendeki yolcular arasında Belçikalı ve aynı zamanda ünlü bir dedektif te vardır. Tren bu sırada kara saplanacak ve ünlü dedektifin cinayeti çözmek için sadece birkaç saati vardır.

3.Mutluluk Zamanı

Filmin yönetmenliğini Şenol Sönmez üstlenmiştir. Film, romantik komedi türünde ve Türk bir yapımdır. Konusu ise şöyle; Mert, mutlunet.com.tr isimli şirketin sahibidir. Burada amaç insanların ayakları üstünde dimdik durabilmesidir. Mert kendi hayatını yaratmıştır. Bunun yanında hayatının tümünü geçmişte yaşadıkları ile birlikte kuran Ada ile tanışırlar.

Mert; Ada’yı daha yakından tanıdıkça hayatı değişmeye başlayacaktır. Ada, kendine hakim olmaya çalışır ancak bunu başaramaz. Ve Mert’e aşık olur. Ada’nın abisi olan Tarık’ın hayatı ise; Mert’i tanıdıktan sonra bambaşka bir hal alacaktır. Aslında hem kardeşine aşıktır. Hem de ona çapkınlık dersleri vermektedir.

4.Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

Filmin yönetmenliğini Metin Avdaç üstlenmiştir. Film, belgesel türündedir. Türk yapım olan belgeselin konusu ise; Sabahattin Ali’yi anlatmaktadır. Edebiyat ustası olan Sabahattin Ali; yaşadığı dönemde hakkı çokça yenmiş isimlerdendir. Film, büyük ustaya vefa borcu ödemek adına da güzel şeyleri ortaya çıkarmıştır.

5.Umudun Öteki Yüzü

Filmin yönetmenliğini Aki Karuismaki üstlenmiştir. Film, dram ve komedi türündedir. Alman ve Finlandiya ortak yapımıdır. Konusu ise şöyle; Helsinki’de yaşayan bir restoran sahibi ve Halep’te bombalardan kaçarak yola düşen Suriyeli bir adam. Suriyeli arkadaşın uzun kaçış macerasında kız kardeşi de kayıp olacaktır. Kendi de kaçarak bir geminin kazan dairesine saklanarak Helsinki’ye kadar gider.

Finlandiya’da göçmenlik başvurusu yapar ancak bürokratik meseleler yüzünden istediği şey olmaz. Kendisine gelen cevap ise şu şekildedir; Halep’te bir sorun yoktur, ülkenize dönebilirsiniz. Bunun yanında bir de kaybolan kız kardeşini bulması gerekecektir. Denk gelir ki; restoranı olan arkadaşın yerinde kalmaya başlayacaktır. Bu iki farklı insan, hem çok iyi dost, hem de çok iyi iş arkadaşı olacaktır.

6.Yanlış Anlama

Filmin yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek üstlenmiştir. Film, hem komedi türünde, hem de Türk bir yapımdır. Türkiye’de yaşayan ve zor durumda olan bir aileye Azerbaycan’dan miras kalır. Bunun için de Bakü’ye gideceklerdir. Ancak mirası almaları için onlara sunulan maddelerin hepsini bir bir gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ancak bu aile birbirleri ile hiç anlaşamaz. Bu macera içerisinde bizleri aksiyon, dram ve aşk takip etmektedir.

7.Yol Ayrımı

Filmin yönetmenliğini Yavuz Turgul üstlenmiştir. Şener Şen’in başrol oynadığı film, dram türündedir. Türk bir yapım olan filmin konusu ise şöyle; Mazhar karakteri, babasından devir almış olduğu tekstil devini büyütmeye adamış bir arkadaştır. Dolayısıyla da gayet agresif yöntemler uygulamaktadır. Ancak bir gün Mazhar trafik kazası geçirir. O günden sonra her şey çok daha başka olacaktır. Mazhar, yeniden hayata tutunacaktır. Ancak bu değişim nasıl olduğunu da hep birlikte göreceğiz. Yol ayrımında maalesef ailesi de onun önünde bir engel teşkil edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ