26.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 26 Mayıs 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 26 Mayıs 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 26 Mayıs

Her hafta sizler için derlediğimiz bu hafta vizyona girecek filmler köşemizden yeniden merhaba diyerek başlayalım. Bu hafta yine bazı beklenen filmler vizyona giriyor. Özellikle serinin devamı olan Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı adlı film aylardır heyecanla beklenmekteydi. Film bugün itibariyle vizyondaki yerini aldı. Bununla beraber yine Türk yapımların fazla olduğunu görmekteyiz. Türk yapımların olduğu haftanın vizyona girecek filmleri tam dokuz adet. Dilerseniz filmlerin yönetmenleri, oyuncuları ve konularına kısaca bir göz atalım.

1.Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı

Serinin devamı olan filmde yine maceralar bizi beklemektedir. Jack Sparrow, sulardaki kötü rüzgarları hissedecektir. Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Adası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması’ndan  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

2.Özgürlüğün Sesi Bilal

Hz. Muhammed’e ilk inanan siyahi bir köle olan Bilal-i Habeşi’nin hikayesi anlatılmaktadır. Film, animasyon türündedir. Yapım ekibi Walt Disney ve Pixar stüdyolarında Kung Fu Panda – Karayip Korsanları – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – Madagaskar ve Yüzüklerin Efendisi gibi yapımlarda çalışan uzmanlardan oluşan ” Özgürlüğün Sesi Bilal”, daha önce Türk izleyicisi ile Malcolm X – Bosna ve Minyeli Abdullah’ı buluşturan Khan Medya tarafından ülkemizde sunulmakta. Diyanet işleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli bu yapımın dublaj kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Ayça Bingöl, Tamer Karadağlı, Volkan Severcan ve Hakan Vanlı gibi sanatçılar bulunuyor.

3.Sinsiran: Yasak Aşk

Yönetmenliğini Samet Çakırtaş’ın yaptığı film, korku türündedir. Evli bir kadın olan Nermin, sevgilisiyle yasak bir aşk yaşamaktadır. Sevgilisiyle birlikte olabilmek için onun yardımıyla bir büyü yaptırır. Ancak bu büyünün sonuçları çok ağır olur. Büyü yüzünden Nermin’in kız kardeşi Seher tecavüze uğrayarak öldürülür. Nermin’in eşi Bedri ise her gece korkunç kabuslarla boğuşmaktadır. Geri dönüşü çok zor olan ve cinlerin en tehlikelisi Sinsiran’la mücadele etmekte olduğunu bilmeyen Bedri’ye umut ışığı iş arkadaşı Murat’tan gelir.

4.Deha

Filmin yönetmenliğini Marc Webb üstlenmiştir. Amerikan yapımı bir dram filmidir. Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Frank Adler karakterini canlandıracak olan Chris Evans, Florida kırsalında yeğeni Mary’yi büyütürken, Mary’nin okula başlamasıyla birlikte hemen yetenekli olarak yaftalanması sebebiyle Mary’nin annesi Evelyn ile kızı büyütme konusunda bir savaşa girecek.

5.Aşk ve Savaş

Sırp yapımı bir dram filmi olan yapımın yönetmenliğini Emir Kusturica üstlenmiştir. Filmin konusuna değinecek olursak; bir adamın hayatının 3 farklı dönemini değerlendirmektedir. Bosna Savaşı’nda sütçü olarak cepheye süt taşıdığı günler, gizemli İtalyan bir kadına aşık olduğu dönem ve keşiş olarak inzivaya çekilip hayatını düşündüğü dönem.

6.Toz

Filmin yönetmenliğini Gözde Kural üstlenmiştir. Türk yapımı olan film dram türündedir. Filmin konusu; Azra’nın, ailesinin sır dolu geçmişinin izini sürerken; savaşın insanların kaderi üzerindeki etkilerini ve Afganistan’da yalnız bir kadın olarak çıktığı yolculuğu anlatan dram filmi Toz’un çekimleri İstanbul ve Afganistan’da gerçekleştirildi.

7.Katre

Yine bir Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Berkay Berkman üstlenmiştir. Film, gerilim türündedir. Filmin konusu ise; Savaş, yaşadığı mahallenin insanları tarafından çok sevilen, saygı duyulan, güvenilir biridir. Fakat Savaş’ın kardeşi Umar ise, çocukken bir böcekten kaptığı hastalık sebebiyle havale geçirerek yatalak kalmıştır. Anne ve babasını da kaybetmiştir.Bu nedenle uzun yıllar yatalak kardeşine bakmak zorunda kalmıştır. Bu zor durumun suçlusu olarak da Allah’ı suçlamaktadır. Bu sebeple Savaş, yaşadığı mahalledeki inançlı insanlardan öç almayı ve onları Allah’ın yolundan döndürmeyi amaç edinecektir.

8.Yarının Adı Başka

Bu haftaki 3. Türk yapım olan filmin yönetmenliğini Mustafa Yıldız Delazy üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Fırat Tanış, Zelal Dede ve Volkan Keskin’dir. Yaşlı ve Afgan bir bisikletçi olan Nesim’in oğlu uzun zaman önce İstanbul’a gelip yerleşmiştir. Yaşamını İstanbul’da sürdüren oğlu tam da düğün hazırlıkları esnasında ortadan kaybolur. Bu haberi alan Nesim, oğlunu bulmak için yollara düşer. Sınırda kaçak ve oldukça tehlikeli yollardan, başka mültecilerle geçerek Türkiye’ye girer. Fakat yol arkadaşlarını kaybedince bir sınır köyüne birine sığınır. Burada hayatta kalmanın bir yolunu ararken çobanlık yapan Mustafa ve onun yareni Zelal ile tanışır. Öte yandan Nesim’in peşine hiç beklenmedik adamlar düşecektir.

9.Karanlık Görev

Karanlık Görev, bir Güney Kore yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yönetmenliğini Jee- Woon Kim üstlenmiştir. Film, savaş filmidir. Filmin konusu ise; 1920’lerin sonunda geçen film, bağımsızlığını kazanmak için şiddete başvuran direnişçi bir örgütü ve onları durdurmaya çalışan Japon ajanları arasındaki kedi-fare oyunlarını anlatıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ