22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 17 Şubat

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 17 Şubat

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 17 Şubat

Sinemaseverler için hazırladığımız vizyona girecek filmler köşemizde bu hafta çok fazla alternatif bulunmuyor. Beklenen ve dolayısıyla da gişede fazla kalan filmler maalesef yeni filmlerin gelmesini biraz aksattı. Bu sebeple bu hafta vizyona girecek olan yalnızca iki adet yeni film bulunuyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan filmlere ve konularına değinelim.

1.Ay Işığı

Yönetmenliğini Barry Jenkins’in üstlendiği filmin başrol oyuncuları Shariff Earp, Janelle Monae ve Naomie Harris’tir. Film ene iyiler dalında Altın Küre ödülünü kazanmış. Ayrıca en iyi yönetmen ödülü dahil olmak üzere 8 dalda Oscar almıştır. Ay Işığı isimli film şu ana kadar almış olduğu 100 adetin üzerinde ödül ile yılın en çok beklenen yapımı. Filmin arkasında Brad Pitt’in yapım şirketi olan Pan B bulunuyor. Filmde, zaman ve mekanla sınırlandırılmayacak olan bir büyüme anlatılıyor. Hikaye Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adındaki bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi anlatılmaktadır. The Hollywood Reporter da filmi oldukça övüyor ve şu sözlere yer veriyor. “Kimliği yüzünden dışlanmış, dünyada yalnız bırakılmış herkesin yüreğini titretecek.” Son olarak film, eleştiri veri tabanında 100 üzerinden 99 puan alarak bugüne kadarki en yüksek puanlı dördüncü film konumuna gelmiştir.

2.Parçalanmış

Filmin yönetmenliğini M.Night Shyamalan üstlenmiştir. Filmin başrollerini James McAvoy, Anya – Taylor – Joy, Haley Lu Richardson, Betty Buckley ve Jessica Sula paylaşmaktadır. Filmin konusuna değinecek olur isek, Kevin 23 adet kişiliğe sahip bir adamdır. Bunu güvenilir psikiyatr Dr. Fletcher kanıtlamış ve hala yüzeye çıkmamış ama herkese hükmetmek için çıkmaya hazır bir kişiliği daha vardır. Kevin, Casey yüzünden üç genç kızı kaçırmak zorunda kalmıştır. Kevin da sonrasında zihnindeki odacıklar arasında duvarları parçalamaya başlamıştır. Hem de içindeki kişilikleri ve etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ