17.02.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler | 6 Ekim 2017 Vizyondakiler

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler | 6 Ekim 2017 Vizyondakiler

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler | 6 Ekim 2017 Vizyondakiler

Bu hafta yine her hafta olduğu gibi vizyona girecek olan filmler köşemizde sizlerle birlikteyiz. Bu hafta da birbirinden güzel tam 7 adet film vizyona giriyor. Aralarında ne zamandır beklediğimiz denilecek tarzda filmler de mevcuttur. Dilerseniz konuyu fazla uzatmadan, bu hafta vizyona girecek olan sinema filmleri, yönetmenleri ve konularına geçelim.

1. Babam

Bu haftanın ilk filmi, bir Türk yapım olan Babam filmidir. Yönetmenliğini Nihat Durak’ın yapmış olduğu film, dram türündedir. Konusu ise şöyle; Yusuf ismindeki adam bir konserve fabrikasının sahibidir. Yusuf batmakta olan bu sardalye konserve fabrikası ile uğraşmaktadır. Ancak karısı da vefat edince engelli oğlu olan Arif ile yalnız başına kalacaktır.

Yusuf, zaten engeli sebebiyle oğlunu kabullenememişken, bu ona bir sınav olacak adeta. Feride ismindeki genç öğretmen de atanamaması dolayısıyla Yusuf’un fabrikasında işe başlayacaktır. Arif, Feride’nin vermiş olduğu yoğun ilgi sayesinde kabuğunu kıracaktır. Ve Yusuf’un da oğluna bakış açısı değişecektir. Feride ile de birbirlerine oldukça yakınlaşacaktır. Yusuf, sonunda sürpriz kararlar almaya başlayacaktır.

2. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenmiştir. Bilimkurgu ve gerilim türünde olan film, bir Amerikan yapımıdır. Konusuna gelecek olursak; öncelikle bu bir devam filmidir. İlk filmin 30 yıl zaman geçmiş versiyonu çekilmiş.

Filmde; Los Angeles Polis Departmanı içerisinde görev yapıyor olan memur K, toplumu adeta bir kaosa sürükleyecek olan ve saklı kalmış bir sırrı ortaya çıkaracaktır. Memur K; bir felaketi önlemek için çalışmalarına başlayacaktır. Ancak bunun için eski bir ödül avcısı olan Rick’i bulması ve ondan sorularına yanıt alması gerekmektedir.

3. Çavdar Tarlasındaki Asi

Filmin yönetmenliğini Danny Strong üstlenmiştir. Bu bir biyografi filmidir. Ve Amerikan yapımıdır. Konusuna gelecek olursak; “Çavdar Tarlasındaki Çocuklar” edebiyatının roman yazarı olan J.D.Salinger’in hayatı anlatılmaktadır. Yazarın gençlik yılları anlatılan filmde, kariyeri de ele alınmıştır. Yazarın İkinci Dünya Savaşı sırasında cephedeki mücadelesi anlatılmaktadır.

4. Dört Köşe

Film, bir Türk yapımıdır. Yönetmenliğini de Ömer Faruk Yardımcı yapmıştır. Yapım, komedi türündedir. Konusu ise şöyle; İstanbul’da her zamanki önemsiz günlerden biridir. Aşkın, Emel, Muzo ve İrfan aynı gece aynı nezarethanede buluşacaktır. Ancak bir sorun vardı. Çünkü haksız olarak gözaltına alınmışlardır.

Üstelik daha da önemlisi, bu onların başına gelen bir ilk değildi. Daha önce de çok haksızlığa uğrayacaktı. Onlar da biz de bu düzene karşıyız demek için bir hırsızlık planı gerçekleştirdiler. İnsanların hakkını yiyerek zengin olanlardan çalarak, tüm haksızlıklardan kendilerini arındırmaktı planları. Hedeflerinde ise İstanbul’un en karanlık adamı vardı. Timsah Hamza…

5. Kervan 1915

Bu haftaki Türk yapımlardan birisi. Filmin yönetmenliğini İsmail Güneş yapmıştır. Tarihi türden bir film olan Kervan 1915’in konusu ise şöyle; 1915 yılı içerisinde ve Haziran ayında Giresun üzerinde 200 kişilik bir kafile göç ettirilmek için ihale düzenlenmiştir. Katırcı Salim, bu işi üstlenecektir.

Kervan eşliğindeki kafile Halep’e doğru yola çıkar. Hayganus ismindeki kadın da eşini geride bırakmıştır. Ve Karadeniz’in suyunu yanında getirerek kızına emanet eder. Savaş, dolayısıyla da göç yolu tekinleşmiştir. Yol ilerledikçe, kadınlar, çocuklar ve hamilelerin işleri de zorlaşmaktadır.

6. Korku Kayıtları

Filmin yönetmenliğini Xavier Gens üstlenmiştir. Korku türündeki film, bir Amerikan yapımıdır. Konusu ise şöyle; gerçek olaylara dayanmaktadır. Rahipin birisi şeytan çıkarma gerçekleştirirken, bir rahibeyi öldürdüğü için cezaya mahkum edilecektir.

Tam da bu konuların üzerinde araştırma yapan gazetecinin birisi; bu kişinin zihinsel olarak engeli bulunan birisini öldürüp öldürmediğini ortaya çıkarmaya çalışır. Öte yandan şeytani bir varlık ile bir savaşı kaybedip kaybetmediğini ortaya çıkaracaktır.

7. My Little Pony Filmi

Filmin yönetmenliğini Jayson Thiessen üstlenmiştir. Amerikan yapımı olan bu film, animasyon türündedir. Konusu ise şöyle; Ponyville ve arkadaşlarını karanlık bir güç tehdit etmektedir. Bu güç, Equestria değil de farklı arkadaş edinecekleri ve zorluklar ile karşılaşacakları ve en önemlisi de arkadaşlığın vermiş olduğu sihri kullanarak evlerini kurtaracakları büyük bir maceraya sokacaktır.

&t=<?php the_t

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ