21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 4 Ağustos

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 4 Ağustos

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 4 Ağustos

Bir Cuma gününde daha sizler ile vizyona girecek filmler köşemizden merhabalar. Bu hafta gayet güzel filmler bulunuyor. Adeta bir aksiyon haftası diyebiliriz. BU hafta vizyona tam 9 adet film girmektedir. Dilerseniz hemen filmlere ve konularına geçelim.

1. Anne

Yönetmenliğini Luis Prieto’nun üstlendiği film bir Amerikan yapımıdır. Başrollerini ise Halle Berry, Dana Gourrier ve Christopher Berry paylaşmıştır. Filmin konusu ise şöyle; annesiyle parka yaptığı yolculuk için çok heyecanlı olan Frankie, parkta oynamaya başlar.

Sık sık annesiyle iletişim kuran çocuk bir anda ortadan kaybolunca, annesi için gerilimli dakikalar başlayacaktır. Telaşlı anne oğlunu bulmak için her şeyi yapmaya kararlıdır.

2.B Planı

Bir Alman yapımı olan ve aynı zamanda Türklerin oynadığı film, komedi ve dövüş türündedir. Yönetmenliğini Ufuk Genç ve Michael Popescu üstlenmiştir.

Filmin konusu şöyle; dövüş sanatlarında ustalaşmış üç kafadar, arkadaşlarını acımasız bir gangsterin pençesinden kurtarmaya çalışırlar. Bunun için amansız bir hazine avına çıkan grup kendilerini, Berlin yeraltı dünyasının liderini tahtından edecek karmaşık bir komplonun içinde bulur.

3.Balerin ve Afacan Mucit

Fransa yapımı ve bir animasyon türünde olan filmin yönetmenliğini Eric Summer ve Eric Warin üstlenmiştir. Bu animasyon filminin konusu ise şöyle; yetim olan Felicie Milliner sakin bir köyde yaşamakta olan küçük bir kızdır.

Ancak Felicie’nin büyük bir hayali vardır, o da bir balerin olabilmektir. Bunun yolunun köyde kalmaktan geçmediğini bilen küçük kız kırsal Brittany’i terk ederek Paris’e kaçar. Burada bir yanlışlık sonucu farklı biriyle karıştırılır. Ancak bu yanlışlık ona hayallerinin yolunu açacaktır.

4.Bırak Kendini

İtalyan yapımı olan film dram türündedir. Yönetmenliğini ise Francesco Amato üstlenmiştir. Konusu ise şöyle; tutucu bir psikolog olan Elia, ayrıldığı fakat hala sevdiği eski karısı Giovanna ile aynı binada yaşamaktadır. Yaşadığı ufak bir kaza sonucunda doktor, Elia’ya kilo vermesi için egzersiz yapması gerektiğini söyler. Elia, gittiği spor salonunda tanıştığı spor eğitmeni Claudia’dan yardım ister. Ancak fazlasıyla sportif ve sağlıklı olan Claudia’nın oynadığı oyunlar, onları içinden çıkılmaz bir olaylar zincirine sürükleyecektir.

5.Cumali Ceber: Allah Seni Alsın

Yönetmenliğini Gökhan Gök’ün üstlendiği Türk yapımın başrol oyuncuları Halil Söyletmez, Serkan Şengül ve Ferhat Göçer oluşturmaktadır. Filmin konusu ise; emekliliğine bir gün kala patronunu dövünce işten atılan Cumali, aynı zamanda çocuklarının kumar borcu olduğunu öğrenir.

Cumali çocuklarına sinirlenip onları okuldan almaya karar vermişken şans kapısını çalar ve ailece kendilerini güzel bir otelde tatil yaparken bulurlar. Tatilde müşterilerden birine aşık olan Cumali oteli cümbüş alanına çevirir. Tam da bu sırada otel ciddi bir denetimden geçmektedir.

6.Denizde Dehşet

İngiliz yapımı ve bir korku türünde olan filmin yönetmenliğini Johannes Roberts üstlenmiştir. Filmin konusu ise şöyle; genç kız kardeşler Kate ve Lisa, güneş, eğlence ve macera dolu bir tatil yapmak için Meksika’ya giderler. Macerasever Kate, kız kardeşine köpek balıklı sularda dalış yapmayı önerir.

Fakat Lisa, Kate kadar hevesli değildir. Kate’in ısrarına dayanamayan Lisa teklifi kabul eder ve dalış yapmaya giderler. Koruyucu kafesle güvenli bir şekilde suyun altına inen kardeşler oldukça heyecanlanır çünkü kafesin etrafını görkemli köpek balıkları sarmıştır. Fakat bir süre sonra heyecan yerini korkuya bırakır.

Koruyucu kafes, bağlı olduğu tekneden kopar ve suyun derinliklerine doğru inmeye başlar. Ancak oksijenleri tükenmekte olan kız arkadaşlar, suyun yüzüne çıkmak için çözümler arayacaklar.

7.İki

Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Fatih Gürler ve Ramazan Özer üstlenmiştir. Film, korku ve gerilim türündedir. Konusu ise şöyledir: bahçeli, iki katlı ve şehir dışındaki evlerinde yaşayan anne Meltem ve küçük kızı Beril mutlu bir hayat sürmektedir.

Onları tedirgin eden tek şey olur olmaz zamanlarda ortaya çıkan evin emektar bekçisidir. Gizemli bekçi Meltem’de huzursuzluk yaratırken, bu huzursuzluğa bir de anne kızın görmeye başladığı ortak kabuslar eklenir.

Bahçedeki gizemli mezar taşı da bunların üzerine tuz biber olur. Kendini savunmasız hisseden aile, eve geldikleri ilk günleri düşünmektedir. Bunun yanında korktuklarının, başlarına geldiğini anlamaları da işleri daha gizemli hale getirecektir.

8.İsmail’in Hayaletleri

Fransız yapımı olan film, dram ve gerilim türündedir. Yönetmenliğini Arnaud Desplechin üstlenmiştir. Filmin konusuna geçecek olursak; hayatına yeni girmiş olan Sylvia ile şehirden uzak, sakin bir hayat yaşayan İsmail, yeni filminin hazırlıklarıyla meşguldur. Düzenli ve sakin olan yaşamında bir süre sonra sorunlar oluşmaya başlar.

Yazılarında tıkanmaya başlayan İsmail’in hayatı, 20 yıl öncesinde bıraktığı bir hayaletin tekrar ortaya çıkmasıyla alt üst olur. Yıllar önce habersizce çekip giden karısı Carlotta, geri dönmüştür. İsmail iki kadının arasında gelgitler yaşarken, filmi de tamamlamanın yollarını aramaya başlayacaktır.

9.Kara Kule

Bir Amerikan yapımı olan film, macera türünde fantastik bir filmdir. Yönetmenliğini Nikolaj Arcel üstlenmiştir. Film, Stephen King’in romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin konusu ise;

Roland Deschain, bütün evreni bir arada tutan Kara Kule’nin yok olmasını engellemek için, Siyah Giyen Adam olarak bilinen Walter O’dim’e karşı sürdürdüğü, sonsuz bir savaş içinde esir kalmıştır. Dünyanın kaderinin pamuk ipliğine bağlı olduğu, iyi ve kötünün ters düştüğü bu son savaşta Roland, kaleyi Siyah Giyen Adam’dan koruyacak tek kişidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ