21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 28 Temmuz

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 28 Temmuz

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 28 Temmuz

Her hafta olduğu gibi sizlere yine bu hafta da vizyona girecek filmler konusunda yardımcı olacağız. Ağustos ayına yaklaştığımız ve havaların oldukça ısındığı bu aylarda, kendimizi serin sinema salonlarına atabiliriz.

Bu hafta vizyona oldukça güzel filmler girmektedir. Vizyona giren tam 6 adet film bulunmaktadır. Lafı fazla uzatmadan dilerseniz, filmlere ve konularına geçelim.

1. Churchill

Filmin yönetmenliğini Jonathan Teplitzky üstlenmiştir. İngiliz ve Amerikan yapımı olan film dram türündedir. Filmin konusu ise şöyle;  Winston Churchill, 1944 yılının Haziran’ında bir milyon askere yakın müttefik kuvvetin gizlice İngiltere’nin güney kıyısında toplandığını öğrenir. Avrupa’yı istila etmeye ve Nazilerin sonunu getirmeye kararlıdırlar.

Önlerinde duran tek şey ise Churchill’dir. Churchill, 1915 yılında Gelibolu sahillerinde vermiş olduğu yanlış kararın sonuçlarının tekrarlanmasından korkmaktadır. Yıllarca süren çatışmalarla tükenen, kuşku ve depresyondan dolayı rahatsız olan Churchill, ülkesinin Blitz’e direnmesine yardımcı olan bir kahramandır.

2.Çılgın Kolej

Bu haftanın ilk Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Ahmet Kapucu üstlenmiştir. Başrollerini ise, Alper Rende, Serkan Kuru ve Mustafa Topaloğlu üstlenmiştir. Komedi türünde olan filmin konusu ise şöyle; özel bir kolejdeki öğrencilerin başarısızlığına çözüm olarak başarılı bir öğrenciyi koleje kabul ederler.

Anadolu’nun bağrından kopan ve burslu olarak koleje gelen Niyazi okuldaki diğer öğrencilerin dikkatini çeker. Öğrencilerin sürekli Niyazi ile dalga geçmeleri onun okulu bırakmasına neden olur. Kadınlar üzerine kitap çıkaran ünlü yazar Serdar ile karşılaşan Niyaz, çapkınlık ve kızların kontrolün sanatını öğrenir. Bundan sonra da kendilerini maceraların içerisinde bulurlar.

3.Cin Ayet-i Aşk

Filmin yönetmenliğini Ahmet Küçükkayalı üstlenmiştir. Başrollerini Funda Bostanlık, Emre Kıvılcım, Gülçin Tunçok üstlenmiştir. Filmin konusu ise şöyle;  mutlu bir evlilikleri olan Elif ve Selim çifti, hayallerini kurdukları köy evine doğru yola çıkarlar.

Güzel hayallerle çıktıkları yolculuk, köy yolunda yaşanan trafik kazası sonrası kabusa döner. Kaza sonrasında zor kararlar alan Selim tüm hayatını değiştirir. Hikaye köye yolu düşen Zeynep ile bambaşka bir hal alır.

4.Davud ve Calut: İnanç Savaşı

Filmin yönetmenliğini Wallace Brothers üstlenmiştir. Film Amerikan yapımı ve aksiyon türündedir.

Konusu ise şöyle; iki büyük ve antik imparatorluk karşı karşıya geldiğinde; sıradan bir çoban olan David muhteşem bir savaşçıya dönüşür ve korkutucu devi karşısına alır. Tarihin en efsanevi savaşlarından birinin, cesaretin kanlı hikayesinin ve kaderin anlatıldığı filmdir.

5.Düzensiz Düzenbazlar

Bu haftanın ikinci Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini İbrahim Vurmaz üstlenmiştir. Başrolleri ise Ömer Gecü, Metin Keçeci ve İbrahim Vurmaz paylaşmıştır. Komedi türünde olan filmin konusu ise şöyle; girişimci ama bir o kadar da düzenbaz bir halk adamı olan Mümtaz, hayatı boyunca en kestirme yoldan köşeyi dönme peşinde koşmuş fakat her seferinde hayal kırıklığına uğramıştır.

Mümtaz’ın can dostu ve yardımcısı Ziya ise, Mümtaz’ın dediğinden çıkmayan saf ve temiz kişilikli bir delikanlıdır. İki kafadar bir gün her zaman yaptıkları gibi istedikleri hayata kavuşmanın yolunu ararlar.

6.Orman Çetesi

Yönetmenliğini David Alaux’un üstlendiği film Fransız yapımıdır. Komedi ve animasyon türünde olan filmin konusu ise şöyle; Maurice tam bir penguendir ama içinde bir kaplan yatmaktadır. Bir kaplan tarafından yetiştirilen bu Maurice, penguenden çok Kung Fu ustası haline gelmiştir.

Ormanda yaşayan arkadaşları olan Maurice, kendisinden önce annesinin yaptığı gibi emir vermeye ve adalete hükmetmeyi düşünmektedir. Fakat Koala Igor, çok şeytan olmayan babun bebekleriyle birlikte ormanı yok etmeyi planlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ