24.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 27 Ekim 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 27 Ekim 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler – 27 Ekim 2017

Sizlerle çok beklenen bir filmin olduğu bir haftaya girmiş bulunmaktayız. Bu hafta da her hafta olduğu gibi, vizyona giren son filmleri sizlere tanıtacağız. Efsane Marvel karakteri olan Thor’un yeni filmi bu hafta sevenleri ile buluşuyor. Film açısından kısır bir hafta olduğunu söylemek mümkün olacak. Ancak beklenen filmin girişi de hayranlarını bir hayli sevindirecek.

1. Ayla

Haftanın ilk Türk yapımı olan filmin yönetmeni Can Ulkay’dır. Başrollerinde Çetin Tekindor’un rol aldığı film, dram ve bir savaş filmi türündedir. Konusu ise şöyle; Kore Savaşı’nda yaşanmış olan gerçek olayları anlatmaktadır. Süleyman Astsubay; 1950 yılındaki savaşta yer alır. Ve o sıralarda küçük bir kız bulacaktır. Bu küçük kız Koreli ve yetimdir.

Süleyman Astsubay; bu kızı yanına alacaktır. Sonra da Ayla ismini vermiş. Öyle ilgi göstermiş ki ona, tıpkı baba ve kız gibi olmuşlar. Astsubay, Ayla’yı bırakmak istemese de Kore kanunlarına karşı gelemez ve bırakmak zorunda kalır. Birbirlerine veda ederlerken, bir daha birlikte olmaya söz vereceklerdir. Acaba ikili tekrar bulaşacak mıdır?

2. İşe Yarar Bir Şey

Haftanın ikinci Türk filmi olan İşe Yarar Bir Şey’in yönetmenlik koltuğunda Pelin Esmer oturmaktadır. Film, dram türündedir. Konusu ise şöyle; Leyla, gece tren yolculuğuna çıkacaktır. Bu yolculuk sırasında insanları ve manzarayı izlerken, hemşirelik okuyan Canan adındaki kızı fark edecektir.

Canan adındaki genç kızı, son durakta ve aynı zamanda Yavuz’un evinin içinde büyük bir sorumluluk beklemektedir. Leyla da Canan’ın anlattıklarını dinler. Ancak kapılmak ve kapılmamak arasında kalmıştır. Akabinde de ona eşlik etmeye karar verecektir. Bu hikaye sonunda ne olacağını bilemiyordur.

3. Thor: Ragnarok

Taika Waititi’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu devam filmi, fantastik ve aksiyon türündedir. Film, Amerikan yapımıdır. Bu devam filminin konusu ise şöyle; yaklaşmakta olan Norse kıyametini izleyeceğiz. Bu serinin üçüncü filmi olma özelliğini taşıyan filmde; evrenin diğer ucundaki Thor; çıkış yolu aramaktadır.

Aynı zamanda çekici yanında yoktur. Üstüne bir de Ragnarok zamanı gelmiş ve Asgardlıları yok edecek olan Hela da çalışmalarına acımasızca devam etmektedir. Gezegenini kurtarabilmek için eski arkadaşı olan Hulk’tan yardım isteyecektir. Ancak bunun için büyük ve ölümcül bir yarışmadan galip gelmelidir.

4. Yol Arkadaşım

Film, bu haftanın üçüncü Türk yapımıdır. Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yapmış olduğu film, komedi türündedir. Oğuzhan Koç, Emre Kınay, İbrahim Büyükak gibi isimlerin başrol oynadığı filmin konusu ise şöyle; başarısız bir ilaç mümessili olan Onur’un bayramdan önce üç tane hedefi vardır.

Öncelikle Ayvalık’ta yaşayan kız arkadaşının ailesi ile tanışacak, sonra çıkartıldığı işine geri dönecek ve en önemlisi de beraber yola çıktığı Şeref’e rağmen bunları gerçekleştirebilmektir. Onur, bu yolculuk için telefon uygulaması üzerinden tanışmış olduğu Şeref ile bir maceraya doğru gidecektir.27

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ