21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 13 Ekim 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 13 Ekim 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Filmler Nelerdir? 13 Ekim 2017

Her hafta sizlere yeni bir Cuma günü eşliğinde vizyona giren sinemaları anlatıyoruz. Bu hafta da vizyona girecek olan filmler köşemizden herkese merhaba. Yine Türk yapımların fazla olduğu bir haftaya giriyoruz. Bu hafta vizyona tam 7 adet film girmektedir. Dilerseniz hemen filmlere ve konularına geçelim.

1. Bir Nefes Yeter

Filmin yönetmenliğini Yasemin Erkul Türkmenli üstlenmiştir. Film, tür olarak dram ve Türk bir yapımdır. Konusu ise şöyle; hem yakışıklı hem de mutsuz bir delikanlı olan Yaman ve hem iyimser hem de güzeller güzeli Nefes; bir gölün kıyısında yollarının kesişmiş olduğunu fark ederler. Bu küçük kasabada çoğu zaman karanlık gecelerde bir araya gelmek zorunda kalırlar. Nefes ve Yaman’ın hayatları, bir araya gelmelerinden sonra çok başka bir hal alacaktır.

2. Büyülü Kanatlar

Yönetmenliğini Deng Weifeng’in yapmış olduğu film, animasyon türünde ve Çin yapımıdır. Filmin konusu; bir ateşböceği olan Dindin, arkadaşları ile birlikte ormanda yaşamaktadır. O arkadaşlarının yollarını, geceleri aydınlattığı için herkes ona çok güvenmektedir.

Bir gün ormana dünya üzerinde araştırma yapan küçük bir uzay gemisi gelir. Ve sahip oldukları teknoloji sayesinde, çıkarabildikleri ışıklar ile herkesi şoka uğratır. Aydınlattığı yerler Dindin’den bile fazladır. Bu robotlar sebebiyle, Dindin arkadaşlarının gözünden düşecektir. Ve ormanı terk edecektir. Fakat köyü bir tehlike beklemektedir. Kurt Kral köylerine saldırınca, robot ile Dindin, güçlerini birleştirecektir.

3. Cingöz Recai

Haftanın ikinci Türk yapımı olan filmin yönetmeni Onur Ünlü’dür. Filmin türü ise, aksiyon ve polisiyedir. Konusu ise şöyle; Cingöz Recai; iyiliksever hırsız olarak bilinmektedir. Yıllar geçtikten sonra soygun yapmak için bir ekip toplar. Ancak bu onun kendi ekibi değildir. Karanlık işler yapan bir çetenin içerisine girecektir.

Hep birlikte bir teknoloji dehasının evini soymaya çalışacaklardır. Bunun için kılıktan kılığa gireceklerdir. Aslında Cingöz Recai; kimsenin bilmediği hedefine yaklaşmak için çalışmaktadır. Yıllardır peşinde olduğu Hayalet’e artık çok yaklaşmıştır. Eski başının belası olan Başkomiser Mehmet Rıza’yı da yeniden peşine takacaktır.

4. Kayseri Aslanı: Çin İşi

Haftanın Türk yapımlarına devam ediyoruz. Filmin yönetmenliğini Ali Demirel üstlenmiştir. Film, tür itibariyle komedidir. Konusu ise şöyle; Kayseri’de bulunan ünlü bir pastırmacının oğlu olan Ersin, altılı oynayarak bir miktar para kazanır. Ve eniştesini de razı ederek, kazandığı para ile kumar oynarlar. Ancak işler istenildiği gibi gitmez ve borçlanarak giden gecenin sonunda Ersin, babasının pastırmacı dükkanı üstüne senet imzalar.

Artık önündeki bir ay içinde borcunu ödemek zorundadır. O da hemen bir plan yapar. Bu plan kapsamında esnafa daha uyguna mal getirmek vaadiyle Çin’e gider. Bu arada çocukluk aşkı olan Zehra da nişanlısından ayrılmıştır. Bulunmuş olduğu otel içinde de yeraltı dünyasının büyük isimlerinden olan Chong, kızını evlendirmektedir. Evliliği istemeyen kız Ersin’i de ikna eder. Ve ikisi birlikte Kayseri’ye gelirler. Bu sırada mafya babası Chong da Kayseri’ye gelmiştir.

5. Mutlu Son

Filmin yönetmenliğini Michael Haneke üstlenmiştir. Film, dram türünde Fransız, Avusturya ve Alman ortak yapımıdır. Konusu ise şöyle; Calais şehrinde yaşayan Laurent ailesi, rahat ve zengin bir şekilde yaşamaktadır. Ancak Eve hayatlarına girene dek. Beklenmeyen bir dizi olay sonrası hayatları adeta alt üst olur. Yıllardır saklamış olduğu sırlar, artık baş edilemez bir hale gelmiştir.

6. Ölüm Günün Kutlu Olsun

Filmin yönetmenliğini Christopher Landon üstlenmiştir. Film; korku ve gerilim türündedir. Aynı zamanda da Amerikan bir yapımdır. Konusu ise şöyle; bir üniversite öğrencisi olan Tree, maske takan bir katil tarafından bambaşka bir şekilde hayatı değişecektir.

Bu maskeli katil tarafından dehşet verici bir şekilde öldürülen Tree, hiçbir şey olmamış gibi ertesi günün sabahında uyanmıştır. Öldürülmüş olduğu günü, detaylı bir şekilde ve sürekli olarak yaşamaya başlar. Bu da onu maskeli katilin kim olduğuna kadar götürecektir.

7. Taş

Filmin yönetmenliğini Orhan Eskiköy üstlenmiştir. Dram türünde olan film, bir Türk yapımıdır. Konusu ise şöyle; Selim, onu devlet yurduna göndermek isteyen Memur’dan kaçmaya başlar. Ve yaralı hali ile bir eve sığınır. Sığınmış olduğu evdeki ailenin çocukları da 20 yıldır kayıptır. Aile de evlerine yaralı olarak sığınmış olan Selim’in çocukları olduğuna inanır. Kadının eşi ve kızı, buna inanmak istemezler. Tüm bu olaylarla birlikte Selim de geçmişini hatırlayamamaktadır. Bu da işleri daha da karmaşık bir hale sokacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ