24.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler Nelerdir?

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler Nelerdir?

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler Nelerdir?

Türkiye sinema salonlarında 20 Ocak haftası vizyona girecek olan tam 7 adet film bulunmaktadır. Bunlardan 3 tanesi yerli yapımdır. Konuyu çok uzatmadan film ve konularına geçelim.

1.Olanlar Oldu

Yönetmenliğini Hakan Algül’ün yapmış olduğu ve başrollerinde Ata Demirer, Tuvana Türkay, Salih Kalyon ve Ülkü Duru’nun oynadığı film seyircileri ile buluşacak. Senaryosunu Ata Demirer’in kaleme aldığı filmin konusu;

“Zafer ve annesi Döndü Hanım, Ege’nin kıyı kasabasında beraber yaşamaktadırlar. Evlenme yaşı geçmiş olan oğlunun kasabadaki en güzel kız olan Mehtap’tan ayrılmış olması ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü Hanım, bu gidişata dur demek için harekete geçer. Zafer ise bu sırada mütevazı olan teknesinin sorunlarıyla boğuşmaktadır. Zafer sonrasında yaptığı mavi turda birisiyle tanışır ve olayların gidişatı değişmeye başlar.”

2.Kötü Çocuk

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı filmde Tolga Sarıtaş, Afra Saraçoğlu, Sarp Akkaya, Tülin Özen, Can Sipahi, Aytaç Şaşmaz, Buçe Buse Kahraman, Işık Naz Özedgü, İpek Soral, Yiğitcan Ergin ve Demir Parscan’ın oynadığı film “Kötü Çocuk” seyircileri ile buluşacak. Film, Büşra Küçük’ün “Kötü Çocuk” adlı hikayesinden aynı isimle uyarlanmış bir gençlik filminin konusu;

“Kendisini doğduğu gün sebepsiz yere terk eden babasının ortaya çıkmasıyla hayatı tamamen değişen Kayla adındaki bir genç kızın “kötü çocuk” Meriç ile tanıştığı gün başlayan aşk ve macera dolu hikayesi anlatılmaktadır.”

3.Jackie

Yönetmenliğini Ramin Bahrani’nin yaptığı filmin başrollerinde Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwin ile Billy Crudup oynamaktadır. Natalie Portman’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin First Lady’si Jacquwline Kennedy’i canlandırdığı filmin konusu;

“John F. Kennedy suikastinin sonrasından bahsediliyor. Başkan Kennedy, Dallas’ta konvoyun geçişi sırasında ölmektedir. Kennedy’nin eşi olan Jackie, tüm ulusun gözlerinin önünde geçirdiği travmayı atlatmaya çalışacaktır. Bir yandan da kocasının mirasını yaşatarak çocuklarına emin bir duruş sergilemek zorundadır.”

4.Bu Da Nereden Çıktı

Yönetmenliğini John Hamburg’un yaptığı filmin başrollerinde Zoey Deutch, Bryan Cranston, James Franco ve Tangie Ambrose oynamaktadır. Kızının sevgilisinin evlenme teklifi yapacağını duyunca bunu durdurmaya çalışan bir babanın hikayesini anlatan filmin konusu;

“Ned sevecen bir babadır. Ve tatil günlerinde Stanford’da yaşayan kızını ziyaret etmektedir. Burada en büyük kabuslardan birisi olacak olan, Silikon Vadisi milyarderlerinden birisi olan Laird ile tanışmaktadır. Ned, kendisini teknoloji dünyasında kaybetmiş hisseder ve Laird’in kızına evlenme teklifi edeceğini öğrenince de panik yapmaya başlar.”

5.Moana

Moana, Walt Disney stüdyolarının hazırlamış olduğu eğlenceli bir animasyon filmidir. Yönetmenliğini Ron Clements ve John Musker yapmıştır. Filmdeki seslendirmeleri Dwayne Johnson, Alan Tudyk, Auli’i Cravalho ve Philipa Soo yapmıştır. Filmin kısaca konusu;

“Kendini usta bir kaşif olarak ispatlamak için ve atalarının yarım kalmış olan arayışlarını tamamlamak için cüretkar bir göreve yelken açmış olan cesur bir gencin hikayesini anlatmaktadır.”

6.Minik Kahramanlar Macera Peşinde

Yönetmenliğini Eduardo Schuldt’ın yaptığı animasyon filmidir. Filmin konusu kısaca;

“Özel güçlere sahip olan bir grup gencin ve onların güvenilir köpeğinin, devlet tarafından zamanının en büyük sanatçılarından biri olan Leonardo Da Vinci ile ilgili bir görev için zamanın gerisine yollanmasının ardından yaşanan maceraları anlatmaktadır.”

7.Pepee: Birlik Zamanı

Yönetmenliğini Hüseyin Emre Konyalı’nın üstlendiği filmin seslendirmelerini Yağız Alp Şimşek, Iraz Elif Kıraç, Çağrı Manas Kıraç ve Meryem Atmaca yapmıştır. Bir animasyon filmi olan Pepee, televizyonlardan tanınmış ünlü bir çizgi film karakteridir. Yeni maceraları ile seyircisiyle buluşacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ