24.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 8 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 8 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 8 Eylül 2017

Sizlere her hafta sunmuş olduğumuz bu hafta vizyona girecek filmler köşemizden merhabalar. Her hafta olduğu gibi bu hafta da birbirinden güzel filmler sinema salonlarında sizleri beklemektedir. Artık sıcak havaların, sonbahar devredildiği bu günlerde sinema keyfi yaşamak isterseniz, bu hafta sizin için tam 6 adet film vizyona giriyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan filmler ve konularına girelim.

1.Barry Seal: Kaçakçı

Yönetmenlik koltuğunda Doug Liman’ın oturduğu filmin başrol oyuncusu Tom Cruise’dir. Amerikan yapımı olan film gerilim türündedir. Filmin konusu ise şöyle; Barry Seal 1980 yıllarında Pablo Excobar için uyuşturucu kaçakçılığına pilotluk yaparak yardım eden ve aynı zamanda CIA için çalışan biridir.

Barry Seal, Amerika tarihindeki en ciddi operasyonlardan birini yönetmektedir. Bunun yanında CIA için de silah kaçakçılığı görevini üstlenmiştir. Pilot olan Barry Seal’in hayatının uyarlanmış olduğu film sevenlerini beklemektedir.

2.Cenaze İşleri

Yönetmenliğini Korhan Uğur’un yapmış olduğu film Türk yapımı bir komedi filmidir. Konusuna gelecek olursak; Orhan belediyede çalışan ve cenaze işleri ile uğraşan, kimsesizler mezarlığından sorumlu olan biridir. Bunun yanında da Serpil adında bir sevgilisi vardır.

Sevgilisi Serpil ile evlenmek istemektedir. Ancak her zaman olduğu gibi maddi şartlardan dolayı evlenemez. Bir arkadaşı olan Rıfat ise, bir cesedi ortadan kaldırmak isteyecek ve para karşılığında Orhan’dan bu işi yapmasını isteyecektir. Orhan alacağı para ile kız arkadaşı ile evlenebilecektir. Bunu düşündükten sonra zor da olsa teklifini kabul edecektir. Ancak tam cesedi ortadan kaldırıp gömerken, kişinin ölmediği fark edilecek ve ortalık karışacaktır.

3.Ejder’in Doğuşu

Yönetmenliğini George Nolfi’nin yapmış olduğu film, Çin ve Amerikan ortak yapımı olan aksiyon türüdür. Film biraz daha eski tarihi anlatmaktadır. Konusu ise şöyledir:

Bruce Lee, rol almış olduğu filmler ve yetiştirdiği öğrenciler ile Amerika’da yayılmaya başlamıştır. Turnuvaların neredeyse tümünü kazanan ve kendini dünyanın en iyisi olarak kabul eden Bruce Lee; karşısında Amerika’ya henüz gelmiş olan dövüş sanatları ustası Wong Jack Man’den meydan okuma daveti alır. Öğrencilerinden birisi de iki dövüş ustası arasında ara bulucu olur ve her iki dövüşçü ile dost olur.

Ancak tam bu sırada ara bulucunun kız arkadaşını mafya ele geçirir. Bunun üzerine iki dövüş ustası, arkadaşını kurtarmak adına güçlerini birleştirirler.

4.Emoji Filmi

Amerikan yapımı olan bu animasyon türündeki filmin yönetmenlik koltuğunda Tony Leondis oturmaktadır. Ama şunu söylemek gerekir ki; gençler bu filme bayılacaklar. Filmin konusu şöyle; bilinen tüm emojiler Textopolis isimli uygulama içerisinde yer almaktadır. Emojiler, telefon sahipleri tarafından kullanılacağı günü beklerler. Ayrıca hepsinin bir tane yüz ifadesi vardır. Ve bunu değiştiremezler.

Gene adındaki emoji filtresiz olarak doğmuştur. Ve diğerlerinden farklı olarak birden çok yüz ifadesi kullanabilir. Bu sebeple başka emojiler gibi normal olmak ister. Farklı emojilerden yardım alacaktır. Düzelebilmek için de uygulamadan uygulamaya keyifli bir macera başlayacaktır.

5.Tutku Oyunu

Yönetmenliğini François Ozon’un yapmış olduğu film bir Fransız yapımıdır. Gerilim türünde olan filmin konusu ise; Chloe hem kırılgan bir yapıya sahiptir. Hem de depresyondadır. Bir süre sonra psikanaliste gitmeye başlar. Kendini iyi hisseder ve psikanalist olan Paul’a da aşık olur.

İkili bir süre sonra birlikte yaşamaya başlar. İlişkilerinin iyi gittiğini zannetseler de bazı ters durumlar bulunmaktadır. Paul’un gerçek kimliğini kendisinden sakladığını düşünen Chloe arasında bir süre sonra kovalamacalar başlayacaktır.

6.Yarım Kalan

Yönetmenliğini Emre Yılmaz’ın yapmış olduğu film, Türk yapımı ve bir dram türüdür. Filmin konusuna gelecek olursak şöyle; Iskui ermeni bir genç kızdır ve eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’a geldiğinde Mert diye biri ile tanışır ve aralarında aşk başlar. Ancak bu durum hem kızın abisi tarafından hem de Mert’in ailesi tarafından kabul görmez.

İki milletin yıllarca süren sorunlarının yanında aşkın asla ve asla yeri bulunmamaktadır. Ancak Iskui ve Mert aşkları için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. Peki bu aşk, yıllarca süren bu millet kavgasının üstünden de gelebilecek midir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ