19.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 3 Mart

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 3 Mart

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 3 Mart

Sinemaseverler için yapmış olduğumuz vizyona girecek filmler köşesinde bu hafta da çok beklenen filmler bulunuyor. Eğer bu hafta sonu siz de evde durmaktan sıkılır ve sinemaya gitmek isterseniz mutlaka bu filmlere de göz atmalısınız. Bu hafta 3 adet film ile açılıyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan filmler hakkındaki bilgilere geçelim.

1.Logan: Wolwerine

Filmin yönetmenliğini James Mangold üstlenmiştir. Başrolleri ise Hugh Jackman, Patrick Stewart ve Dafne Keen paylaşmaktadır. Film aksiyon, bilim kurgu ve macera türündedir. Konusu ise yakın gelecekte yaşlı ve yorgun olan Wolwerine ve Profesör X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Ancak Logan’ın gizlenmesi, karanlık güçler tarafından gönderilmiş olan bir mutant sebebiyle sona erer. Filmde Hugh Jackman’ı son kez Wolwerine olarak göreceğiz.

2.Reis

Filmin yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz üstlenmiştir. Başrolleri de Reha Beyoğlu, Özlem Balcı ve Orhan Aydın paylaşmaktadır. Film dram ve biyografi türündedir. Filmin konusu; Adnan Menderes’in idam haberi ile başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikayesini anlatmaktadır. Film Erdoğan’ın gençliğini de ele almaktadır. Son olarak filmin müziklerini de Yücel Arzen yapmıştır.

3.İstanbul Kırmızısı

Bu haftanın özellikle çok beklenen filmlerinden olan İstanbul Kırmızısı ‘nın yönetmenliğini Ferzan Özpetek üstlenmiştir. Başrolleri Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler ve Selim Bayraktar üstlenmiştir. Film dram türündedir. Konusu ise; Orhan travmatik bir olaydan dolayı her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş olan eski bir yazardır. Her şeyini burada bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlamıştır. Yıllar sonra hayatını Berlin, Londra ve Paris’te geçirmiş olan ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmak için İstanbul’a geri döner. Deniz Soysal ise hem annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için buradadır. Ve doğup büyüdüğü yerdeki çocukluk anıları ile ilgili bir kitap yazmıştır. Orhan da İstanbul’da bu tür kitapların yayına girmeden önce düzeltmelerini yapmaktadır. Nihayet İstanbul’da buluşurlar ancak sonraki sabah Deniz Soysal ortadan kaybolur. Soruşturma başlatılır ve geri dönmeyeceği ile ilgili endişeler başlar. Ve Orhan, Deniz’in gizemli olan yaşamının kayboluşu ile birlikte aydınlatılmanın eşiğinde olduğunu fark edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ