22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 28 Nisan

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 28 Nisan

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 28 Nisan

Sizler için her hafta derlediğimiz bu hafta vizyona girecek filmler köşemizden merhabalar. Bu hafta havaların ısınması ile birlikte birçok yapım da beyaz perdede yerini alıyor. 2017 yılının Nisan ayının son haftası olan 28 Nisan cuma günü vizyona giren tam 10 adet film bulunmaktadır. Aralarında beklenen seri devam filmleri ve Türk yapımların bulunduğu filmlere fazla uzatmadan geçelim.

1. Aç Kapıyı Çok Fenayım

Yönetmenliğini Kenan Öztürk’ün yaptığı film dram ve komedi türündedir. Gelelim filmin konusuna; Oğuz karakteri çok başarılı bir senaristtir. Piyasanın aranan adamıyken radikal bir kararla senaristliği bırakmaya karar verir. Oğuz’un en yakın dostu ise üst komşusu eski ünlü bir yönetmen olan Ertem’dir. Oğuz ve arkadaşları, hayatlarında her şey kötü giderken hatırlamadıkları bir gün geçirirler ve aniden evde uyanırlar. Ancak hayatları değişmiştir ve her şey çok iyiye gitmeye başlamıştır. Peki hayatının değiştiği o gece neler olmuştur?

2. Bir Annenin Feryadı

Yönetmenliğini Attila Gökbörü’nün üstlendiği film bir dram türüdür. Filmin konusu ise şöyle; bir duvar ustası olarak inşaatlarda çalışan Tahir müteahhit olmaya karar verecektir. Ve o zamanki İstanbul’un en sosyetik ve zengin semti olan Şişli’ye taşınır. Eşi de sonrasında sosyeteye ayak uydurmaya çalışır. Fakat aile büyüğü ve gazi olan dede Hacı Arif bu değişikliğe ayak uyduramaz. Torunları İhsan ve Emine’nin dindar bir şekilde yetişmelerini istemektedir. Böyle bir aile ortamında büyüyen İhsan politik olaylara karışır, Fransa’ya kaçar ve başını derde sokar.

3. Çatışma

Filmin yönetmenliğini Mohamed Diab üstlenmiştir. Film bir Mısır yapımı dramdır. Filmin konusu ise çok enteresan ve adeta bir gerilim eseri. Şöyle ki; 30 Hazirandaki mısır devriminin sabahında, birbirlerinden tamamen farklı geçmişleri ve inançları olan otuz kişi bir gün boyunca polis aracında gözaltında tutulur. Hayatta kalmak için aralarındaki çatışmalara son vermek ve uzlaşmak zorundadırlar.

4. Dalida

Filmin yönetmenliğini Lisa Auzelos üstlenmiş olup, Fransa yapımı bir biyografi filmidir. Konusuna gelirsek; Youssef Chahine’in “Le Sixième Jour” adlı filminde oynayan, Fransızca, İspanyolca, Arapça, İbranice, Almanca ve İtalyanca şarkıları olan müzik ikonu Dalida’nın gerçek öyküsüne dayanıyor. 55 altın plak sahibi, tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından Dalida’nın hayatının anlatıldığı filmde sadece Gigi L’amoroso ile uluslararası müzik dünyasında büyük üne, içsel bir arayışla çıktığı Hindistan yolculuğu, ve kendisinin trajik ölümüne yer verilmektedir.

5. Galaksinin Koruyucuları 2

Serinin ikinci filminde, hem uzayın noktalarına yolculuklar yapacak hem de galaksiyi korumak için maceralara atılacaklar.  Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor.

6. Gelecek Günler

Bir Fransız ve Alman ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini Mia Hansen-Love üstlenmiştir. Öğretmenlik yapan Nathalie, işi söz konusu olduğunda oldukça azimlidir. Evli ve iki çocuk sahibi olan Nathalie zamanını ailesi, eski öğrencileri ve oldukça sahiplenici olan annesi arasında bölüştürür. Bir gün kocası, Nathalie’ye başka bir kadın için onu terk ettiğini söyler. Şimdi hayatını yeniden keşfetmesi gerekecektir.

7. Lanet: Ervah Cinleri

Yönetmenliğini Teoman Gündüz’ün üstlendiği bir Türk korku yapımıdır. Filmin konusuna gelince; sinema okuyan dört öğrenci tamamen terk edilmiş bir köye gezi yaparlar. Köydeki tüm yaşananlar gençler tarafından tek bir kamera tarafından kaydedilir. İhbar üzerine olay yerine giden polise teslim edilen bu kamera tüm gerçekleri göz önüne serecektir.

8. Nereden Nereye

Yönetmenliğini Volkan Dönmez’in yapmış olduğu film komedi türündedir. Konusu ise şöyle; 25 yaşlarında olan Ejder Kalender’in en büyük hayali oyuncu olabilmek. Ve bunu gerçekleştirebilmek için Bodrum’da bir kablolu Tv bayisinde teknik servis elemanı olarak çalışmaktadır. İşini yalnızca hayallerini gerçekleştirmek için bir basamak olan gören Ejder, günün birinde beklediği haberi alır.

9. Ölümcül Deney: Dejavu

Film bir Amerikan yapımı ve korku, gerilim türündedir. Filmin konusuna gelince; bir grup üniversite öğrencisi klinik bir ilaç denemesinde yer alır. Deney beklenmedik bir yan etkisi ortaya çıkar ve kendilerine ölenlerin vahşi görüntülerini gösterir. Beklenmedik yan etki dolayısıyla nasıl öldürüleceklerini görmeleri de cabasıdır. Sonra ise bunlar gerçekleşmeye başlar. Kaderden kaçmak için zekice hamleler yapmaları gerekmektedir. Ama bir süre sonra katilin içlerinden biri olduğunu anlayacaklar.

10. The Circle

Film Amerikan yapımı bir dram türündedir. Yönetmenliğini James Ponsoldt üstlenmiştir. Filmin hemen konusuna bakalım. Mia dünyanın en büyük ve en güçlü sosyal medya şirketinde çalışmaya başlar. Ve bunu kendi hayatında bir fırsat olarak değerlendirir. Genç kadın bu fırsatı iyi değerlendirmeye kararlıdır. Şirkette azmi ve başarısı ile yükselirken şirketin kurucusu Eamon Bailey (Hanks) tarafından mahremiyet, etik ve nihayetinde kişisel özgürlüğünün sınırlarını zorlayan çığır açıcı bir deneye katılmaya teşvik edilir. Ancak deneye katılımı ve aldığı her karar, arkadaşlarının, ailesinin ve insanlığın hayatını ve geleceğini etkilemeye başlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ