21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 23 Haziran 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 23 Haziran 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 23 Haziran 2017

Her hafta sizler için derlediğimiz vizyona girecek filmler köşemizden merhaba. Artık yazın tamamen geldiğini hissettiğimiz bu günlerde yine birçok seri ve yeni filmlerin vizyona girdiğini görüyoruz. Bu hafta vizyona girecek olan tam 9 adet yeni film bulunuyor. Dilerseniz filmlerin konu, oyuncu ve yönetmenlerini sizler için kısaca özetleyelim.

1. Transformers 5: Son Şövalye

Yönetmenliğini Michael Bay’in üstlendiği serinin devam filminde, yine aksiyonun dibine vurulacak. Sevilen Transformers serisinin devam filminin konusu; Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki efsaneleri paramparça etme hedefini taşıyor. İnsanlar ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime ise gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın yegane çıkar yolu geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki gizli geçmişinde yatıyor. Dünyayı kurtarma görevi Cade Yeager Bumblebee; bir İngiliz lordu  ve bir Oxford profesöründen oluşan sıradışı bir birliğe kalıyor.

2. Büyü 2

Bir Türk yapımı olan filmin yönetmenlik koltuğunda Adnan Güler oturmaktadır. Oyuncuları ise Gizem Salkım, Özgül Kavruk ve Can Arpacı’dır. Korku türündeki bu filmin konusu ise; üniversitede psikoloji okuyan bir grup gencin, hocaları tarafından doğa üstü varlıkların etkisi altındaki köy halkını ziyarete gitmeleriyle başlayan korku ve macera dolu hikayeyi anlatmaktadır.

3. Tavşan Okulu

Bir Alman yapımı olan film animasyon türündedir. Konusu, Yaramaz tavşan Max, macera dolu tatilini öğrencileri sihirli tavşanlar olan bir okulda geçirir. Okulun etrafı sinsi tilkilerle çevrilidir. Sihirli yumurtayı çalmaya çalışan tilkilerle savaşan Max, güzel tavşan Emmy ve  gizemli öğretmen Madam Hermione’den yardım ister.

4. Kara Gün

Filmin yönetmenliğini Peter Berg üstlenmiştir. Film, bir Amerikan yapımı ve dram gerilim türündedir. Konusuna gelince; gerçek bir hikayeden ilhamını alan film Boston Polis Komiseri Ed Davis üzerinden ilerliyor. Korkunç bir terör eyleminden hemen sonra komiser, hayatta kalanlar ile birlikte bir sonraki olası patlamayı önlemek için zamanla yarışacaktır. 2013 yılından Boston Maratonu bombalı saldırısına giden süreci anlatan yapım bombalamanın ardından bütün şehri kapsayan bir terörist avını ve o süreci konu alıyor.

5. Tatlı Şeyler

Yönetmenlik koltuğunda Uğur Uludağ’ın oturduğu film, komedi türündedir. Başrollerinde Cem Özer ve İlhan Şeşen yer almaktadır. Filmin konusu ise; İki modacı arkadaş; defilelerine yetişme telaşıyla yola çıkmaları sırasında, arabalarında sevimli mi sevimli bir bebekle beraber para dolu bir çanta bulurlar. Bu andan itibaren, yolculuğun seyri hem bebeğin ailesi hem de onları kovalayan mafya ile birlikte belalı bir şekilde değişecektir. Sürprizlerle dolu “Tatlı Şeyler” seyirciyi de komik, heyecanlı ve duygusal bir yol hikayesinin içine sürükler.

6. Berlin Sendromu

Film, bir Avustralya yapımı ve gerilim türündedir. Yönetmenliğini Cate Shortland oturmaktadır. Filmin konusu ise; Avusturyalı foto muhabiri olan Clare Almanya’daki Sovyet mimarisini fotoğraflayıp bir kitap yayınlamak için Berlin’e gelir. Berlin’de tatil yaparken bir beden eğitimi okulunda İngilizce öğretmeni olan karizmatik Andi tanışır. Kısa sürede birbirlerine karşı güçlü bir çekim hissetmeye başlarlar. Tutkulu bir gecenin ardından romantik bir başlangıç yaşanmış gibi görünmesine rağmen, Clare uyandığında kendini Andi’nin apartman dairesinde kilitli bulur.

7. 93 Yazı

Film dram türünde bir İspanya yapımıdır. Konusu ise; altı yaşındaki Frida, annesinin ölümü üzerine amcasının ailesinin yanına gönderilir. Yaşayacağı yeni evi, doğduğu yer olan Barselona’dan uzakta kırsal bir bölgededir. Frida, annesinin ölümüne ve yeni hayatına alışmakta oldukça zorlanır.

8. Dağların Ardında

Dağların ardında filminin yönetmenliğini Vatche Boulghourjian üstlenmiştir. Rabih, Lübnan kırsalında doğumuna dair kayıtların peşine düşmüş görme engelli bir müzisyendir. Toplumun ücra köşelerinden kendi hikâyelerini anlatan insanlarla tanışır ve bu insanlar onun kökenleriyle ilgili sorularının artmasını sağlar. Kendi varlığının kalbinde yatan boşluğa hızla düşmeye başlayan Rabih, kendilerinin ya da onun hikayesini anlatabilmekten aciz bir ulusla karşı karşıyadır.

9. Sarı Sıcak

Bir Türk yapımı ve dram türünde olan filmin yönetmenliğini Fikret Reyhan üstlenmiştir. Oyuncuları ise Mehmet Özgür, Cem Zeynel Kılıç ve Aytaç Uşun’dur. Filmin konusu ise; üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikayelerini anlatmayı amaçlayan film bunu, büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel yöntemlerde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir ailenin en küçük oğul İbrahim’i merkeze alarak yapıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ