21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 22 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 22 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 22 Eylül 2017

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmler köşemizden hepinize merhaba. Bu hafta da vizyona girecek şahane filmler sizleri bekliyor. Yine Türk yapımların olduğu aynı zamanda Kingsman isimli devam filmi ile bu hafta toplamda 7 adet film vizyona girmektedir. Lafı fazla uzatmadan bu hafta vizyona girecek filmlerin yönetmenleri, konuları ve oyuncularına göz atalım.

1.Atçalı Kel Mehmet

Yönetmenliğini Hakan Şahin’in yapmış olduğu film bir Türk yapımıdır. Türü ise tarihi ve aksiyondur. Konusu ise şöyle; Atçalı Kel Mehmet, 2.Mahmut zamanında yaşamış olan Ege’nin ilk efelerinden birisidir. Kendi bölgesindeki insanlar arasında, zenginden al fakire ver metodu ile adaleti sağlarlar.

Ancak diğer efeler tarafından da hain olarak ilan edilir. Olayların üzerine de Atçalı Kel Mehmet’in ölüm fermanı verilir. Kendisine de iki tane seçenek kalır. Ya kaçacak ya da ölecektir. Atçalı Kel Mehmet’i de Gökhan Keser canlandırmaktadır.

2.Ay Lav Yu Tuu

Filmin yönetmenliğini Sermiyan Midyat üstlenmiştir. Türk yapım olan film, komedi türündedir. Film; Amerika’ya giderek eğitim alan ve sonra geri dönen İbrahim’in yaşadıklarını anlatmaktadır. Film oyuncuları arasında; Bora Akkaş, Tuna Orhan, Veysi Aslan yer almaktadır.

3.Elly Hakkında

Yönetmenliğini Asghar Farhadi’nin yaptığı film, dram türündedir. İran ve Fransız ortak yapımıdır. Konusu ise şöyle; Ahmat, Almanya’da yaşamaktadır. Belli zaman sonunda da İran’a ziyarete gider. Kendisi eski arkadaşları ile görüşecektir. Ve beraberce bir tatil planı yapacaklardır. Tatil yeri olarak Hazar Gölü’nün kıyısında bir yer seçecekler.

Tatili düzenleyen arkadaşı Elly’i de çağırır. Ahmat ile aralarını yapmak istemektedir. Tatil çok güzel geçmektedir. Ancak Elly ortadan kaybolmuştur. Ertesi gün de Tahran’a dönmesi gerekmektedir. Ama Elly nereye gitmiştir? Bazı yalanların da ortaya çıkması ile olaylar değişmeye başlayacaktır.

4.İz

Filmin yönetmenliğini Agnieszka Holland üstlenmiştir. Film; polisiye ve gerilim türündedir. Polonya ve Alman ortak yapımıdır. Konusu ise astroloji tutkunu olan Janina’nın hayatıdır. Bir dağ evinde tek başına yaşayan Janina hayvanları çok sever ve köpek beslemektedir.

Ancak bir gün çok sevdiği köpeği ortadan kaybolur. Üzerine bir de komşusu öldürülür. Üstünden fazla zaman geçmeden, kasabada bir çok esrarengiz olay meydana gelecektir. Cinayetlerin ardı arkası kesilmemektedir. Halk ve polis çaresiz kalınca, devreye Janina girer. Ve bu sır perdesini çözmeye çalışır.

5.Kaçış Odası

Yönetmenliğini Peter Dukes’in yapmış olduğu film, korku türündedir. Amerikan yapımı olan filmin konusu, korku filmi tutkunu olan Jeff ve Ben; iki arkadaşı ile birlikte Kaçış Odası oyununa dahil olur. Odanın birinde kilitli kalan arkadaşlar zekalarını kullanarak, odadan kurtulmaya çalışacak ve güzel zaman geçireceklerdir.

Ancak hiç te düşündükleri gibi olmaz. Bu sırada duvarda zincirle bağlı ve maskeli birinin de odada olduğunu fark ederler. Odada bir katil vardır. Ve 55 dakika içerisinde çıkış yolunu bulmak zorundadırlar. Katil onları yok etmeden canlı olarak kurtulmalıdırlar.

6.Kingsman: Altın Çember

Yönetmenliğini Matthew Vaughn’un yapmış olduğu serinin devam filmi aksiyon türündedir. Ve Amerikan yapımıdır. Konusu ise şöyle; Kingsman ajanlarının merkezleri yok edilmiş ve rehin alınmışlardı. Ancak yeniden harekete geçmek zorundadırlar.

Yaptıkları araştırma sonrasında Amerika’da varlık gösteren bir casus teşkilatını öğrenirler. Bu teşkilat ta Statesman adı verilen ve kendi teşkilatları ile aynı anda kurulmuştur. Bu iki teşkilat, ortak bir düşmana karşı ortak hareket edecektir.

7.Tarla

Yönetmenliğini Cemil Ağacıkoğlu’nun yaptığı film, dram türündedir. Türk bir yapım olan filmin konusu ise; hırslı ve hayalperest biri olan Tarık’ın hayat hikayesini anlatmaktadır. Tarık öyle bir borca girmiştir ki, evine ve iş yerine haciz gelmiştir. Dolayısıyla bu durum evliliğine de etki etmektedir.

Borçlarından kurtulabilmesi için yapacak tek şeyin memleketindeki arsanın satılması olduğuna inanan Tarık; ailesinin onayını mutlaka almalıdır. Ailesi ile konuşmak için gittiğinde babası istemez. Ancak annesi onu da satması konusunda ikna eder. Sonunda tarlayı Tarık’a vermeyi kabul ederler. Kardeşi olan Emre de ağabeyine yardımcı olabilmek adına İstanbul’a gelecektir. Tarık, kardeşi ile birlikte İstanbul’a gelir. Yolculukları sırasında ikisine de yeni kapılar açılmış olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ