22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 21 Nisan

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 21 Nisan

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 21 Nisan

Sizlere haftalık sinema köşemizden, yine ilginizi çekecek bu haftanın filmlerini tanıtıyoruz. Bu hafta gerçekten çok fazla vizyona giren film bulunmaktadır. Vizyona girecek olan tam 12 adet film bulunmaktadır. Dilerseniz hemen filmlere ve konularına geçelim.

1. Beden ve Ruh

Film bir dram türündedir. Uyku ve uyanıklık, zihin ve maddenin ikiliğini temel almış olan bir aşk hikayesidir. Aşırı derecede asosyal olan Maria, kendisi gibi olan müdürü ile yakınlaşır. Aynı rüyayı gördüklerini fark ettiklerinde de önce korkacaklar. Sonra da bu rüyayı gerçek hayata taşımaya çalışacaklar. Son olarak filmin Altın Ayı ödülünü kazandığını da belirtelim.

2. Blue

Film, belgesel türündedir. 1991 yılında Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil tarafından kurulmuş olan sonrasında da aralarına Sunay Özgür’ün katılması ile birlikte efsane rock grubu olan Blue Blues Band hikayesini anlatmaktadır. Filmin yönetmenliğini Sertan Ünver üstlenmiştir.

3. Kapan

Bir Amerikan yapımı olan film gerilim türündedir. Filmin konusu ise, Chris siyahi bir gençtir. Sevgilisi ile de mutlu bir ilişkisi vardır. Bir gün sevgilisi Chris’i eve davet eder. Ailesi ile tanıştıktan sonra bir tuhaflık olduğunu far eden Chris, bir süre sonra evde kalan siyahi kişilerin ortadan kaybolduğunu fark eder. Bunun üzerine çok geç olmadan oradan gitmesini söyleyen bir siyahi adama denk gelir. Chris, olayların ters gittiğini anladığında kurtulması çok zor olacaktır.

4. Kayıp Şehir Z

Film, Amerikan yapımı bir macera filmidir. Kendini Amazon ormanlarına adamış bir kaşifin hikayesini konu alan filmde, kaşif bilinmeyen bir uygarlığa ait kalıntılar bulacaktır. Bilim insanlarına sunulduğunda ise, gülüp geçilir. Ailesinin desteği ile yeniden Amazon ormanlarına dönecektir. Kaşif, bir süre sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolacaktır.

5. Kolonya Cumhuriyeti

Bir Türk yapımı olan film, komedi türündedir. Filmin konusu ise, dünyaya gelen uzaylılara karşılama yapılır. Uzaylılar, halkın büyük sevgisi ile karşılaşır. Ancak bir terslik olur ve uzak mekiği yerle bir olur. Bundan sonrasında uzaylıların, halkın arasındaki kahkaha dolu maceralarına tanık olacağız.

6. Maşa İle Koca Ayı

Film, bir Rus yapım olup animasyon türündedir. Ayrıca 3 yaş üzerindeki çocuklar için uygundur. Maşa adındaki bir kız çocuğu ve Mişka ismindeki ayı arasında geçen maceraları konu edinen film, çocuklar için özel olarak hazırlanmıştır. Rusya’da daha önce çizgi film olarak yayınlanmıştı. Ve büyük ilgi görmüştü. Şimdi de televizyon çizgi filminden yola çıkılarak Türkiye için özel olarak üretilmiş.

7. Max Steel

Amerikan ve aksiyon türünde bir yapımdır. Genç Max, her çocuk gibi ergenlik çağında normal bir şekilde büyümüştür. Ama bir gün Max, vücudunda en güçlü enerjiyi üretebildiğini fark eder. Bu enerjiyi yaşayabilmesi içinse yapması gereken Steel ismindeki organik madde ile birleşmesidir. Ve iki varlık birbirlerine ihtiyaç duydukları için birleşseler bile arkadaş olacaktır. Sonrasında uzaylı saldırganlara karşı ülkeyi korumaya ve gizemli sırları çözemeye başlayacaklardır.

8. Miraç

Bir Türk yapım olan film macera türündedir. Yönetmenliğini Enes Hakan Tokyay üstlenmiştir. Yusuf ile Ali küçük arkadaşlardır. Ve arkadaşları Ahmet’i kaybetmişlerdir. Onun cennete gittiğine inanmaktadırlar. Bu yüzden Ahmet’e ellerinden geldiği kadar seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Film, Hz. Muhammed’in Miraç’a çıkışını çocukların gözünden göstermeyi hedeflemiş.

9. Moana

Film Amerikan yapımı bir animasyon filmidir. Moana, bir kabile kızının cesur kızıdır. Korkusuz Moana doğanın içerisinde büyümüştür. Ancak korkunç bir lanet kendi yaşadığı adaya ulaşacaktır. Moana Güney Pasifik’ten yola koyulacaktır. Boyun eğmemeye kararlıdır. Amacı ise laneti sonlandırmak ve çaldığı şeyi iade ettirmektir.

10. Silence

Film bir dram türüdür. 17. yüzyılda yaşanan iki rahibin karşılaşmış oldukları baskıyı konu edinmektedir. 17. yüzyılda iki papaz Japonya’da şiddet ve zulümle karşılaşmıştır. İnançları bu sebeple ciddi olarak sorgulanacaktır.

11. Son Macera

Film Amerikan yapımı bir komedi filmidir. 3 yaşlı dost olan Willie, Joe ve Al, hayatlarını bir arada yaşamaktadırlar. Ancak hayatları boyunca hep para sıkıntısı yaşamışlardır. Kurtulmalarının tek yolu da hızlı yoldan kıdem emekliliğidir. Hem para kazanabilmek hem de sevdikleri insanlara yardım etmek isteyen 3 yaşlı adam kafa kafaya verirler. Henüz silah tutmayı bilmeseler de bir banka soyarak zengin olmak için plan yaparlar.

12. Zer

Film Türk yapımı bir dram filmidir. Yönetmenliğini Kazım Öz üstlenmiştir. Filmin konusu ise, New York üzerinde yaşayan Jan’ın bir şarkıyı aramasının hikayesi anlatılıyor. Ancak kendisini bir katliamın içerisinde bulacaktır. Bu yolculukta babaannesi olan Zarife’nin de bir ömürlük sırrı açığa çıkacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ