22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 19 Mayıs

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 19 Mayıs

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 19 Mayıs

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek olan filmler ile sizinle birlikteyiz. Havaların artık iyice ısınmaya ve yazın başladığı bugünlerde stresinizden arınmanız için vizyondakilere filmlerden birine gitmenizi tavsiye ederiz. Bu vesile ile de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Bu hafta tam 10 adet film vizyona giriyor. Filmlerin yönetmenlerine ve konularına hemen göz atalım.

1.Aşkın Çekimi

Filmin yönetmenliğini Lone Scherfig üstlenmiştir. Film bir dram komedi türündedir. Filmin konusundan bahsedelim: 2. Dünya Savaşı esnasında ABD ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, millete moral vermek amacıyla Dunkirk Tahliyesi’nden kurtarılan askerlerin öykülerini anlatan bir film çekmektedirler. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin ise işe alınınca birden kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Catrin, senaryo ekibinin başındaki Tom’un sayesinde savaşın tüm zorluklarına ve kötülüklerine rağmen içindeki umudu ve sevgiyi keşfedecektir.

2.Bahtiyar Bahtıkara

Film bir Türk yapımıdır. Yönetmenliğini de Ergin Yılmazer üstlenmiştir. Kadir Çöpdemir ve Yeşim Salkım’ın rol aldığı filmin konusu; Annesi yüzünden 36 kez ‘evlenememiş’ olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır. Asla engel de tanımayacaktır.

3.Genç Karl Marx

Filmin yönetmenliğini Raoul Peck üstlenmiştir. Bir Fransa yapımı olan filim tarihi bir konuya sahiptir. Karl Marx, Friedrich Engels ve Jenny Marx’ın Paris, Brüksel ve Londra arasındaki ilk yıllarını konu edinir. Marx’ın 1844’te, 26 yaşındayken Paris’e sürgüne gitmesiyle başlayan film daha sonra yakın dostu ve çalışma arkadaşı olacak Friedrich Engels’le tanışmasını, beraberce komünizm ve işçi hareketinin temellerinin atıldığı anlatılıyor.

4.Herşey Mümkün

Film bir Türk yapımıdır. Yönetmenliğini Alper Babayağmur üstlenmiştir. Bir komedi ve macera türü olan filmin konusu; İbrahim, kendi küçük dünyasında yaşayıp giden bir tesisatçıdır. Bir gün piyangodan büyük ikramiyeyi kazanır. Uzun bir tatile çıkmaya karar verir. Kaldığı otelde kalan ünlü manken Pelin ile bir aşk yaşamaya başlar. Ancak gerçek göründüğü gibi değildir. İbrahim ünlü bir iş adamına ikizi kadar benzemektedir ve onun yerine geçmiştir. Her şey yolunda giderken Pelin ile İbrahim aşk yaşamaktadır.

5.Hızlı ve Tüplü

Film yine bir Türk yapımıdır. Yönetmenliğini de Yusuf Güven üstlenmiştir. Komedi türünde bir yapım olan filmin konusu ise; Ustalarına büyük saygı duyan genç çıraklar Gökhan ve Metin, çalışkan ve saygılı gençlerdir. Bu iki gencin en büyük hayalleri ise tutkunu oldukları Şahin marka bir araba almaktır. Hayallerindeki arabayı alabilmek için para biriktirmeye başlarlar ve nihayet Kayserili bir galericiden istedikleri sarı renkli Şahin’i alırlar. Ancak arabayı almakla birlikte hayalleri tamamlanmayacaktır, arabayı modifiye etmek isterler. Girdikleri bu modifiye işi ise adeta bir maceraya dönüşecektir.

6.Kahramanlar Takımı

Çin yapımı bir animasyon filmi olan yapımın yönetmenliğini Tian Xiaopeng üstlenmiştir. Maymun Kral cennet ve dünya arasında özgürce dolaşabilmektir. Ancak günün birinde tanrıları kızdıran güçlü karakterin güçleri elinden alınır ve Beş Element Dağı’nda bir buz kütlesinin içine hapsedilir. 500 yıl boyunca hapis kalan kralın varlığı artık bir efsaneye dönüşmüştür ve gerçekliğini kaybetmiştir. Küçük Liu ise masaldan oldukça etkilenen küçük bir çocuktur. Bir gün dağ canavarlarının kasabasına saldırması üzerine kasabadan küçük bir kızı da kurtararak kaçmayı başaran Liu tek çareyi Beş Element Dağı’na sığınmakta bulur.

7.Kanlı Oyun

Avustralya yapımı olan bir korku ve gerilim yapımıdır. Popüler şaka temalı TV şovu Scare Campaign, eski tarz korkutmaları ve gizli kamera eğlencesi ile son 5 yıldır izleyicileri eğlendirmektedir. Ancak, yeni bir çevrimiçi TV dönemine girdiğimizde, yapımcılar şovlarını antika gösteren yeni bir sert internet serisine karşı bulurlar. Antrenman zamanı gelmiştir. Peki takım bu sefer çok ileri gidebilecek midir? Yanlış adamı şaka mı yapmak istiyorlar?

8.New York Masalı

Bir Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Doğan Özmekik üstlenmiştir. Romantik komedi türünde olan filmin konusu; Genç ve başarılı iş kadını Deniz, geçirdiği ölümcül bir kaza sonrası hayatında radikal değişiklikler yapmaya başlar. İşinden, nişanlısından ve evinden ayrılıp, mutluluğu arayan Deniz’in kaderi, intihara teşebbüs eden Kerem’i kurtarmasıyla bir kez daha değişir. Kerem’i vazgeçirmek için ona yedi gün içinde hayatın yaşanmaya değer olduğunu kanıtlamaya çalışan Deniz, bir yandan Kerem’in sorunlarını çözerken, diğer yandan kendilerini köşe bucak takip eden, takıntılı eski nişanlısından kaçmaya çalışır.

9.Osmanlı Subayı

Film Amerikan yapımıdır. Dram ve tarihi türündedir. Yönetmenliğini Joseph Ruben üstlenmiştir. I. Dünya Savaşı yıllarında geçen film, idealist bir Amerikalı hemşire ile bir Türk subayının aşkını konu alıyor. Hemşire Lillie,Van’da tanıştığı Osmanlı subayı Jude ile tanışıp, altmış gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul’a ardından Doğu Anadolu’ya gider. Melih Paşa onu İstanbul’dan yanında Türk Subay İsmail  ile birlikte Doğu’ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin başhekimi Woodruff ise Lillie’ye hastanenin de bulundukları coğrafyanın da bir kadına uygun olmadığını, geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey’in de farklı bir gerekçeyle Lillie’nin kalmasına itirazları vardır.

10.Saftrik Grig’in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken!

Amerikan yapımı olan film, aile ve komedi türündedir. Greg, kendisinden beklenmeyecek biçimde büyük büyükannesinin 90. doğum günü partisine gitmek ister; ve ailesi bu uzun yolculuğa ikna olur. Yine oyunlar çeviren Greg’in asıl amacı bambaşkadır. Büyük büyükannenin yaşadığı şehirde bir bilgisayara oyunları fuarı vardır! Maceracı Greg ne yapıp edip bu fuara katılmanın bir yolunu arayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ