22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 18 Ağustos 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 18 Ağustos 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 18 Ağustos 2017

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmler köşemizde birlikteyiz. Artık Ağustos ayının da ortalarına geldiğimiz bugünlerde, hafta sonları biraz olsun stresten arınabilmek adına kendimizi sinema salonlarına atıyoruz. Bu hafta vizyona tam 9 adet film giriyor. Konuyu fazla uzatmadan filmlere ve konularına geçmek isterim. Bu hafta korku, aksiyon, biyografi ve animasyon olarak neredeyse tüm türler mevcut. Hemen ilk filmden anlatmaya başlayalım.

1.Açık Deniz: Kafes Dalışı

Filmin yönetmenliğini Gerald Rascionato üstlenmiştir. Bu tip filmleri artık sık görmeye başladık. Geçen hafta denizde dehşet ismi ile vizyona girmiş olan filmin aynısı. Tek farkı, orada iki kız arkadaştı. Bu filmde de 3 erkek arkadaşı konu alıyor. Avustralya yapımı olan filmin konusu; 3 maceracı arkadaşı konu almaktadır. Amaçları bir gösteri şovu yapabilmektir.

Bu sebeple akıllarına beyaz köpek balıkları ile birlikte dalma fikri gelecektir. Aralarında karar verdikten sonra hepsi birlikte kafes ile dalış yaparlar. Dalıştan kısa bir süre sonra, beyaz köpek balıklarının olduğu bir okyanusta baş başa kalacaklardır. Çekmek istedikleri video ise; onların ölüm kalım savaşını anlatmış gibi olacaktır.

2.Annabelle: Kötülüğün Doğuşu

Filmin yönetmenliğini David F. Sandberg üstlenmiştir. Korku türünde olan film; serinin ikinci filmidir. Ve Amerikan yapımıdır. Bir oyuncak bebek yapımı ile ilgilenen adam ve eşinin yaşamış olduğu trajediyi konu almaktadır. Aile, mutluluk içinde yaşarken, bir gün küçük kızlarını kaybedecektir. Aradan yıllar geçmesine rağmen, çift kızlarının acısını unutamayacaktır. Bunun üzerine kapanan bir yetimhaneden bir grup kızı ve rahibesini misafir olarak ağırlamaya karar vereceklerdir. Ancak grubun içerisindeki kızlardan bazıları, oyuncakçı adamın yaptığı Annabelle’nin adeta hedefi olacaktır.

3.Avcı’nın İntikamı

Filmin yönetmenliğini Jonathan Mostow üstlenmiştir. Aksiyon ve gerilim türünde olan film, Amerikan yapımıdır. Konusu ise şöyle; Lucas üst düzey bir kiralık katildir. Son aldığı işte ise; tüm ailesini kaybetmiş birini öldürmesi gerekmektedir. Ancak Lucas; kendi tercihi doğrultusunda çocuğu değil de ailesini öldürenlerin peşine düşmeye karar verecektir. Bundan sonrasında ikisinin de hayatı tehlikeye girecektir. Çocuğun tek kurtuluş yolu, ailesini öldürenleri adaletin karşısına çıkarmak olacaktır.

4.B Planı

Filmin yönetmenliğini Ufuk Genç ve Michael Popescu üstlenmiştir. Film, Alman yapımı bir aksiyon filmidir. Konusu ise şöyle; 3 samimi arkadaş dövüş sanatlarına oldukça hakimdir. Arkadaşlarını bir gangsterin elinden kurtarmaya çalışacaklardır. Bunu yapmak için de bir hazine avına çıkacaklardır. Ancak kendilerini Berlin yeraltı lideri ile karşı karşıya bulacaklar.

5.Belalı Tanık

Filmin yönetmenliğini Patrick Hughes üstlenmiştir. Komedi türündeki film, Amerikan yapımıdır. Filmin konusu da şöyle; Michael, dünyanın en başarılı güvenlik görevlisidir. Ancak bu sefer emanet edilen kişiyi koruması bir hayli zor olacaktır. Şimdi koruması gereken kişi, Adalet Divanı’nda yargılanacak olan bir tetikçidir. İkili her şeyi bir kenara bırakarak, mahkemeye sağ salim yetişebilmek için birlikte çalışacaklardır.

6.Dangal

Yönetmenliğini Nitesh Tawari’nin üstlendiği film, dram türünde ve bir Hint yapımıdır. Film aslında bir biyografi yapımdır. Mahavir’in hikayesini anlatmaktadır. Kendisi adeta bir güreş tutkunudur. Bu sebeple iki kızına da güreş öğretmeye karar verecektir. Kız çocukları büyüdüklerinde ise, isim yapmış güreşçiler haline geleceklerdir. Katıldıkları yarışmada biri altın biri de gümüş madalyanın sahibi olacaktır. Bu serüvende, toplumun baskısını da bir yandan idare etmeye çalışacaklardır.

7.Doraemon: Buz Devri Macerası

Filmin yönetmenliğini Atsushi Takahashi üstlenmiştir. Film, animasyon türünde ve bir Japon yapımıdır. Konusu ise şöyle; bir grup arkadaş, yazın serinlemek için dev bir buzulun üzerinde bir eğlence parkı kurmaya karar vereceklerdir. Burada kurdukları parkta eğlenirken, gizemli bir yüzük bulacaklardır. Bu yüzük 100 yıl öncesine aittir. Yani henüz insanların ayak basmadığı bir zamana. Hep birlikte yüzüğün sahibini bulmak adına Antartika’ya gideceklerdir. Burada da buzulun altında kalmış olan dev bir şehirden haberdar olurlar. Ve bütün dünyayı sular altında bırakacak olan bir tehlike ile karşı karşıya kalacaklardır.

8.Semur

Filmin yönetmenliğini Gökhan Aksu yapmıştır. Korku türündeki film, bir Türk yapımıdır. Konusu ise şöyle; Hasan ölüm döşeğinde olan iki kız babasıdır. Ölürkenki vasiyeti ise kızlarının birbirlerine destek olmasıdır. Ancak kardeşler arasındaki sorun başkadır. Birbirlerini kıskanmaktadırlar. O kadar ki; kardeşine kıskançlık büyüsü yaptırır. Bu adeta bir kabus olacaktır. Ancak kısa bir süre sonra hoca tarafından giderilecektir.

Aradan yıllar geçer ve büyük kardeşi evlenir. Ve eşi ile gayet mutludur. Annesinden, teyzesinin ölüm haberini aldığı gün yıkılmıştır. Ancak annesinin cenazeye gelmesi isteğini reddetmiştir. Bunun üzerine annesinin büyük tepkisi ile karşı karşıya kalacaktır. Artık iki seçeneği kalmıştır. Ya annesinden kopacak ya da teyzesinin cenazesine gidecektir.

9.Son Portre

Filmin yönetmenliğini Stanley Tucci üstlenmiştir. Dram ve biyografi türünde olan film, İngiliz yapımıdır. Konusu ise şöyle; İsviçreli bir ressam Paris’e gittiğinde Amerikalı arkadaşı ile görüşür. Arkadaşının da değişik bir yüzü olduğundan, portresini çizmek isteyecektir. O da çizimin kısa bir süre süreceğini düşünerek, gururu da okşanarak teklifi kabul edecektir.

Ancak çizimin başlamasının üzerinden haftalar geçecektir. Ve portre hala bitmeyecektir. Lord ise; yaşamını ele geçirdiklerini fark edecektir. En son hali ile de harika bir başyapıtı gözleri ile görmüş olacaklardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ