21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 15 Eylül 2017 | Vizyondakiler

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 15 Eylül 2017 | Vizyondakiler

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 15 Eylül

Eylül ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde yeni bir haftanın filmleri de bizlere merhaba demektedir. Bu hafta dikkatimizi Türk yapımların fazla oluşu çekiyor. 15 Eylül’de vizyona girecek olan tam 8 adet film bulunmaktadır. Lafı fazla uzatmadan filmlere ve konularına bir göz atalım.

1.Aşk Notları

Filmin yönetmenlik koltuğunda Radu Mihaileanu oturmaktadır. Film, Fransız ve Kanada ortak yapımıdır. Türü ise dram ve fantastiktir. Konusu ise şöyle; Leo, Polonyalı bir göçmendir. Hayatını Nazi Almanya’sından kurtarmıştır. Ve New York’ta yaşayan birisidir. Alma adındaki genç kız ise; annesinin yalnızlığına bir çözüm bulmak için onun yeniden evlenmesini istemektedir.

Nihayet Alma ile Leo’nun yolları Brooklyn’de birleşir. Annesi için bir eş arayan Alma, kendisini de sınıf arkadaşına aşık olarak bulacaktır. Çok uzun zamandır kayıp olan bir kitap, ilginç bir şekilde ortaya çıkacaktır. Geçmişteki bir aşk hikayesi olan bu kitap, herkesin hayatını etkileyecektir.

2.Benzersiz

Bir Türk yapımı olan Benzersiz, gerilim türündedir. Yönetmenliğini ise İlker Sarı üstlenmiştir. Konusu ise; Eczacı olan bir adamın başına bir gece nöbetinde talihsiz bir olay gelecektir. Yaşadığı olaydan dolayı bir ameliyat geçirecek. Ve uyandığında farklı birisi olacaktır. Sonrasında ise gerçek kimliğini sorgulamaya çalışacak ve gerçeğin peşinde koşmaya başlayacaktır. Ama bu olaylar hem kendi hem de çevresi için hiç te kolay olmayacaktır.

3.Kocaayak ve Oğlu

Yönetmenliğini Ben Stassen’in yaptığı film, Belçika ve Fransız ortak yapımıdır. Türü ise animasyondur. Konusu ise şöyle; Adam, 13 yaşında biridir. Ve babası kayıptır. Adam da kayıp babasını aramak için yola koyulacaktır. Ancak sonradan bunun bir Kocaayak efsanesi olduğunu anlayacaktır.

Kocaayak, ailesi ve kendini korumak adına DNA’sının peşinde olan bir şirketten koruyabilmek için ormanda saklanmaktadır. Adam, sonunda babasını bulur ancak hasret giderirlerken, kendisi üzerinde de bazı gizli güçlerin olduğunu fark edecektir. Ancak babasını ararken, şirketin onu takip ettiğini farkında değildir.

4.Korkacak Bi’şey Yok

Haftanın ikinci Türk yapımı olan filmin yönetmenliğini Burak Donay üstlenmiştir. Film, komedi türündedir. Konusu ise şöyle; İstanbul’un Hasanpaşa semtinde sürekli voleyi vurmaya çalışan, aynı zamanda bıçkın bir semt delikanlısı olan Seko, arkadaşlarını da toplayarak bir tatil planı gerçekleştirir. Arkadaşlarının maddi durumu iyidir. Bu sebeple gerekli işlemleri yapması için Serkan’a para verirler.

Serkan tatil parasını ödemek yerin barbut oynar ve parayı kaybeder. Rahmetli dedesi de ona en kıymetli hazinem demiş ve Serkan da bunun ne olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Serkan bu sebeple yeni bir plan yapar ve arkadaşları ile Edirne Uzunköprü’ye gider. İstanbul’un fırlama gençleri ile Trakya’nın neşeli insanları arasında ççok güzel ve komik diyaloglar geçecektir.

5.O

Yönetmenliğini Andy Muschietti üstlenmiştir. Film, korku ve gerilim türündedir. Amerikan yapımı olan filmin konusu; Maine üzerinde yaşayan 7 çocuğu anlatmaktadır. 7 arkadaş ta okullarında hep dışlanmaktadır. Bu, onlar için çok sorun değildir.

Çünkü zaten hayatın getirdiği sorunlar gayet sıkıcıdır. Ergenlik ile de uğraşmaktadırlar. Bu sefer de başlarına hiç ama hiç beklemedikleri bir şey daha gelecektir. Pennywise; kurbanlarının korkuları ile istediği şekle girebilmektedir. Değişik ve korkunç bir palyaço kılığında, 7 çocuğa da korku saçmaya başlayacaktır. Bundan sonraki süreçte, okuldaki sorunlarından çok hayatta kalma mücadeleleri önem kazanacaktır.

6.Örümcek

Filmin yönetmenlik koltuğunda Sedat Ergen oturmaktadır. Türk yapımı olan film, macera ve dram türündedir. Konusu ise şöyle; Gizem ve Serhat uzun yıllardır sevgililerdir. Neredeyse tüm zamanlarını beraber geçirirler. Ancak Serhat’ın işleri yolunda gitmez ve uzak bir yere gitmek zorunda kalır.

Serhat gittikten sonra, Gizem de Kemal adında ve aynı zamanda hastalık derecesinde kıskanç biri ile tanışır. Her şey yolunda gitmeye başlar. Ta ki Gizem, Kemal’e gelen mesajı görene kadar. Bu arada Gizem ve Serhat’ın ortak bir arkadaşları ortadan kaybolmuştur. Uzun zaman sonunda bir araya gelen sevgililer, arkadaşlarını bulmak için atağa geçeceklerdir. Ancak bunun için bir çok itiraf gerekecektir.

7.Suikastçi

Michael Cuesta’nın yönetmenliğini yapmış olduğu film, Amerikan yapımdır. Film, gerilim ve aksiyon türündedir. Konusu ise şöyle; Mitch, 14 yaşında iken ailesini trafik kazasında kaybetmiştir. Ancak peşini trajedik hikayeler bırakmaz. 23 yaşına geldiğinde, kız arkadaşı olan Katrina’ya evlenme teklifi eder. Ancak bir grup terörist bulundukları yere gelerek silahlı saldırı gerçekleştirir. Ve olayda Katrina ölür.

Mitch, bu kötü olay sonrasında intikam için yemin eder. CIA Genel Müdür Yardımcısı tarafından işe alınacaktır. Eğitilmesi için de Soğuk Savaş Gazisi olan Hurley’i görevlendirir. Hep birlikte askeri ve sivil hedeflere yapılan saldırıları araştırmaya başlarlar. Araştırmalar sonrasında bir ajanın 3. Dünya Savaşını başlatmak istediğini öğrenirler. Ve tehlikeli bir mücadelenin içine girerler.

8.Ver Kaç

Haftanın 3. Türk yapımı olan filmin yönetmeni Orçun Benli’dir. Film, komedi türündedir. Konusu ise şöyle; Sedat ve Fikret çocukluk arkadaşıdır. Tek sevdaları ise Kadırga Spor Kulübü’dür. Yoksul olan kulüp, kendilerini kurtarması için Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek isteyecektir. Kulübün eski yöneticilerinden olan Tevfik amca da transfer için arabasını bağışlayacaktır.

Ancak arabanın satışının yapılması için zamana ihtiyaç vardır. Ama transfer tarihi de yaklaşmaktadır. Dolayısıyla satış beklenmeyecektir. Sedat ta eski sevgilisinin abisinden parayı isteyecektir. Ve senet karşılığında parayı alacaktır. Bu esnada, başına hiç beklemediği bir iş gelecektir. Ve bir çok kişi ile mücadele etmek isteyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ