26.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 12 Mayıs

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 12 Mayıs

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 12 Mayıs

Sizlere her hafta yaptığımız vizyona girecek filmler köşemizden bu hafta da bomba gibi filmler ile merhaba diyoruz. Bu hafta yine sevenleri ile buluşacak tam 9 adet film bulunuyor. Ve Türk yapımlar çok sayıda bulunuyor. Dilerseniz hemen o filmler ve konularına geçelim.

1.4N1K

Türk ve komedi türündeki filmin yönetmenliğini Deniz Coşkun üstlenmiştir. Konusuna gelecek olursak, Yaprak adındaki kız, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen bir arkadaş grubunun arasındaki tek kızdır. Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz’un yanında adeta bir erkek gibi büyüyen genç kız Yaprak, Barış ile tanışınca bambaşka bir dünyaya adım atar. Yaşıtı genç kızların dünyasını ve kendisini daha iyi tanıması gerekmektedir ve bu nedenle Yaprak zor bir seçim yapma aşamasına gelecektir.

2.Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Türk ve bir dram filmi olan Ağustos Böcekleri ve Karıncalar’ın yönetmenliğini Erhan Tuncer üstlenmiştir. Filmin konusu; Ölümü yaklaşan Muzaffer İnan kendisine bakmakta olan gazeteci oğlu Kemal, her biri hayat mücadelesi ile dağılmış ağabeyleri Metin ve Aziz’le birlikte ablası Selma’yı muhtemel ‘son bir gece’ için eve çağırır. Gelmeyen tek kişi büyük ağabey ile kavgalı olduğu gerekçesi ile eve girmeyip, yakınlardaki bir kahvede haber bekleyen Aziz’dir. Babaları için oraya gelen kardeşler kısa sürede miras paylaşımı üzerine sohbet etmeye başlarlar. Eski defterler açıldıkça konu şiddetlenir. Ancak kapıdan gelen bir zil sesi her şeyi değiştirecektir.

3.Geri Döndü

Yine bir Türk yapımı ancak bu sefer korku türünde olan filmin yönetmenliğini Kamil Burak üstlenmiştir. Filmin konusu da etkileyici. 24 yaşında olan Melis, bir üniversite öğrencisidir. Arkadaşı Tülay, Melis’i alıp eski üniversite arkadaşlarının partisine götürür. Ancak partiyi yapan kişi hala Melis’e takıntılı olan eski sevgilisi Uğur’dur. Evde Uğur, Melis, Tülay ve Tülay’ın sevgilisi Burak’tan başka kimse yoktur. Kısa sürede aldığı sentetik maddelerin etkisiyle Uğur gecenin sonunda Melis’i öldürür. Aradan 1 ay geçtiğinde Melis’in ruhu bir hoca tarafından geri getirilir. Artık Melis’in kendisine zarar verenlerden intikam alma vakti gelmiştir.

4.Kaygı

Kaygı filmi bu haftaki 4. film ve o da bir Türk yapımıdır. Film gerilim türündedir. Yönetmenliğini ise Ceylan Özgün Özçelik üstlenmiştir. Konusuna gelecek olursak, Hasret bir televizyon kanalında belgesel kurgulamaktadır. Ve trafik kazasında kaybettiği anne babasından kalan evde tek başına yaşamaktadır. Her gece aynı kabusu gören Hasret’in aklına bir soru düşer; annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi?

5.Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Kral Arthur, Amerikan yapımı ve fantastik, aksiyon türündedir. Yönetmenliğini de Guy Ritchie üstlenmiştir. Filmin konusuna gelince; Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ama kılıcını taştan çektiği zaman her şey alt üst olacak. Ve mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır.

6.Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu

Türk yapımı ve bir aile filmi olan Nane ile Limon’un yönetmenliğini İffet Günay Koker üstlenmiştir. Filmin konusuna gelecek olursak, bir profesör birbirinden farklı güçlere sahip 3 tane çok akıllı oyuncak yapar. Bunlar Nane, Limon ve Biber’dir. Üç 3 oyuncağın da birbirinden farklı ve doğaüstü yetenekleri vardır. Ancak günün birinde Nane’nin zaman makinesi özelliği bozulur ve Profesör’le Biber zamanın içinde kaybolurlar. Onları kurtarıp günümüze geri getirmek Nane ve Limon’un ellerindedir. Nane ile Limon’un güçleri tükenip, sonsuza dek kapanmadan önce onları kurtarabilmek için yardım almaları şarttır.

7.Tuz ve Ateş

Bir Amerikan yapımı olan film gerilim türündedir. Tuz ve Ateş filminin yönetmenliğini Werner Herzog üstlenmiştir. Bir bilim adamı, büyük bir şirketi Güney Amerika’daki ekolojik felaketin sebebi olarak görür. Sonrasında da şirketin başkanını bu felaketlerden sorumlu tutar. Ancak volkan patlaması belirtileri başladığında bütün ideolojik farklılıklarına rağmen birlikte bir felaketi önlemeleri gerekecektir.

8.Yaratık: Covenant

Bir Amerikan yapımı olan Yaratık, gerilim ve korku türündedir. Yönetmenliğini de Ridly Scott yapmıştır. Covenant bir koloni gemisidir. Ve mürettebatı galaksinin oldukça uzak bir köşesinde, bir gezegene bağlı keşfedilmemiş cennet olarak varsaydıkları bölgenin aslında karanlık ve çok tehlikeli bir yer olduğunu anlarlar. Buradan kaçışın bir yolunu bulmalıdırlar. Gezegendeki yegane canlı lanetli Prometheus’un keşfinden sonra hayatta kalan sentetik David’dir.

9.Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

Türk bir yapım ve dram filmi olan Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı’nın yönetmenliğini Burak Serbest üstlenmiştir. Filmin konusuna gelirsek, Kayra 20 yaşındadır. Ayrıca kız kardeşini, annesini ve babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Geriye de yalnızca Datça’da yaşayan babaannesi kalır. Ancak onun da akli dengesi yerinde değildir. Hayatına son vermeyi bile düşünür. Ancak aklına Ezgi gelir. Ezgi onun platonik aşkıdır. Ona duygularını da açar ancak bir karşılık alamaz. Bu sefer yeniden hayatına son vermeyi daha ciddi bir biçimde düşünmeye başlar. Babaannesini görüp intihar etmeye karar verir. En yakın arkadaşı Sertaç’la bir karavan kiralayıp yollara düşer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ