21.03.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 11 Ağustos 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 11 Ağustos 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 11 Ağustos 2017

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sizlere vizyona girecek olan filmler köşemizden bilgiler vereceğiz. Sıcak olan bu günlerde soğuk klimalı salonlarda film izlemek hiç fena olmuyor. Bu hafta adeta film dolu bir hafta olacak. Şöyle ki tam tamına 11 adet film vizyona girmektedir. Dilerseniz her zaman olduğu gibi, sizlere filmlerin yönetmenleri, oyuncuları ve konuları ile ilgili bilgi vermeye geçelim.

1.Amigos Meksika Hazinesi

Bu haftanın ilk filmi Türk yapım olan ve yönetmenliğini Çağatay Özkan’ın yaptığı film bulunuyor. Komedi türünde olan bu filmin konusu ise şöyle; Maya Tomartos hazinesini bulmak üzere Ege’nin ufak bir sahil kasabasına gelen Maria’nın yolu, Zigsonya köyünden gelen Mahmut ile çakışacaktır. Ama hazinenin peşinde olan birisi daha vardır. Hazinenin yerini gösteren 3 tabletten haberdar olan Kaptan Cevdet, hem Mafya Babası Hamza’nın altınlarının hemde kayıp tabletlerin peşinden hem kendisini hem de peşinden gelenleri Meksika’dan El Salvador’a sürecek bir maceranın içine çekecektir.

2.Bas Gaza

Film bir Fransız yapımıdır. Yönetmenliğini ise Antonio Negret üstlenmiştir. Filmin konusu ise şöyle; iki soyguncu kardeşin Fransa’nın güneyine yeni fırsatlar için arabayla yolculuk yapmasına ve orada bir suç şebekesinin patronuyla tanışmasına odaklanıyor. Andrew ve Garrett Foster üvey kardeş olan iki araba hırsızıdır. İşlerinde o kadar iyilerdir ki artık uluslararası ün yapmışlardır. Ancak günün birinde yanlış kişiden bir klasik araba çalarlar. Bunun sonucu olarak bedel ödemeleri gerekecektir. Yaptıkları hırsızlığa karşılık istenen şey ise çok özel bir arabadır.

3.Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı

Yönetmenliğini Shane Abbess’in yaptığı film bilim kurgu ve aksiyon türündedir. Bir Avusturya yapımı olan filmin konusu ise şöyle; tüm dünyanın yönetimini ele geçirmiş olan Exor adlı dev şirket gezegenler arası bir koloniyi yönetmektedir.

Biyogenetik deneylerle yarattığı mutasyon geçirmiş dev yaratıkları, artan insan popülasyonunu engellemek ve isyanları bastırmak için asker olarak kullanan şirketin pilotu Kane Sommerville ise geçmişte yaptığı hatalardan dolayı sürgüne gönderilmiştir. Ancak küresel kriz nedeniyle Exor’un bazı gezegenlerde nüfusu yok etmeyi planladığını öğrenir ve gezegenin başkentinde yaşayan 11 yaşındaki kızını kurtarmak için harekete geçer.

4.Çılgın Banka Soygunu

Yönetmenliğini Wolfgang Petersen üstlenmiştir. Film, Alman yapımı bir komedi ve polisiye filmidir. Filmin konusu ise şöyle;

Bir boksör olan Chris, eski aktör Peter  ve uçuk reklam uzmanı  hayalleri ve gelecekleri için yıllardır para biriktirmektedir. Ne yazık ki birikimlerini emanet ettikleri bankanın müdürü Schumacher takıntılı yatırım danışmanı Tobias’dan kurtulmak için yatırım hesaplarını bilerek sıfıra indirir. Birden dört adam da beş parasız kalır. Böylece dört adam paralarını geri alabilmek için çılgınca bir plan yaparlar.

5.Her Şey

Yönetmenliğini Stella Meghie’nin yaptığı film, Amerikan yapımı bir dram filmidir. Filmin konusu ise şöyle; Madeline Whittier’in  kapalı ve sürekli filtrelenmiş havalı alanlarda olmasını gerektiren nadir görülen bir hastalığı vardır.

Tüm hayatı kitapları, annesi ve hemşiresi Carla’dan ibarettir. Bir gün yan evlerine bir taşıma kamyonu gelir. Orada Olly’yi görür. Olly, Bright Maddy’nin yeni komşusudur. Emailler aracılığıyla birbirlerini tanırlar ve tanıdıkça da aşık olurlar. Olly sayesinde aslında yaşamadığını fark eden Maddy için maceralı yeni bir hayata başlamaktadır.

6.Hizmetçi

Bir Güney Kore filmi olan yapım, dram türündedir. Yönetmenliğini ise, Park Chan Wook üstlenmiştir. Filmin konusu ise şöyle; 1930’larda geçen hikayede kendisini Kont olarak tanıtan bir dolandırıcı, gizemli ve saf görünen Japon varis Leydi Hideko’nun zenginliğini ele geçirmek için onu kendisine aşık etmeyi planlar. Sook-hee’yi ise ona yardım etmesi için Leydi’ye hizmetçi olarak kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz hanımefendisine delicesine aşık olması işleri karıştıracaktır.

7.Manifesto

Filmin yönetmenliğini Julian Rosefeldt üstlenmiştir. Bir Alman yapımı olan film, dram türündedir. Konusu ise şu şekilde; 2 Oscar’lı yıldız Cate Blanchett’in 13 farklı karakteri canlandırdığı filmde; 21. yüzyılda sanat tarihine yön vermiş olan Pop Art, Fütürizm, Dadaizm, Dogma 95, Pop Art, Minimalizm gibi tüm dünyada kabul görmüş manifestolara yer veriliyor.

Bir haber spikerinden bir fabrika işçisine, bir borsacıdan bir öğretmene, evsiz bir adamdan bir kuklacıya kadar uzanan birbirinden farklı karakterlerin çarpıcı monologları üzerine ilerlemektedir.

8.Mezarcı

Yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu’nun yapmış olduğu film, bir Türk yapımıdır. Başrollerini Emre Altuğ, Nilay Erdönmez ve Turan Özdemir’in paylaştığı yapım, dram türündedir. Filmin konusuna gelecek olursak; Ejder yeni bir hayat kurmak için işçi olarak gittiği Almanya’da mezarcılık üzerine uzmanlaşmıştır. Hayatını bu meslek üzerinden kazanmaktadır.

Ancak Ejder’in Almanya’daki düzeni babasının vefatıyla sarsılır. Memleketi olan Dalaman Şerefler Köyü’ne dönen Ejder, köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanlarıyla karşılaşınca mezarcılık konusundaki birikimlerini para kazanmak için kullanmaya karar verir. Ejder, “Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesiyle vefat eden zenginlere köy mezarlığı yerine ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında bir istirahat yeri sunma yoluna baş koyar. “Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak” sloganı ile kişiye özel mezarlar tasarlamaya başlayan Ejder’in işleri yolunda gitmeye başlarken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi Ejder’i derinden etkileyecektir.

9.Model

Yönetmenliğini Mads Matthiesen’in üstlendiği film, dram türünde ve Danimarka yapımıdır. Konusu ise şu şekildedir:

Emma, mankenlik kariyeri yeni başlayan genç ve güzel bir kızdır. Uluslararası ünlü bir model olmanın hayaline yaklaşmak için Danimarka’daki gündelik hayatını geride bırakıp Paris’e taşınır. Bir fotoğraf çekiminde tanıştığı fotoğrafçı  Shane White’a aşık olacaktır. Shane de Emma’ya aşık olur fakat bu ilişki Emma için tehlikeli bir takıntıya dönüşmek üzeredir ve kariyerini tehdit etmektedir.

10.Organik Aşk Hikayeleri

Filmin yönetmenliğini Alpgiray M. Uğurlu üstlenmiştir. Başrollerini ise; Özge Gürel, Gökhan Alkan ve Furkan Kızılay paylaşmaktadır. Dram türünde olan Türk yapımın konusu ise şöyle; aşkı görücü usulu arayan 8 çiftin birbirinden bağımsız 8 ayrı hikayesinin anlatılmaktadır.

11.Sevimli Emojiler

Filmin yönetmenliğini Alexander Romanetz üstlenmiştir. Aksiyon ve macera türünde olan film, Rus yapımıdır. Filmin konusu ise şöyle; internetin emojiler dolu, perde arkası sahnelerini anlatıyor.

Emojiler, e-postalarda ve mobil mesajlaşmada düzenli olarak kullandığımız sayısız ifadeler. İronik olarak bu kısaltılmış ifadelerin, Web’in nasıl çalıştığı hakkında fikri bile yok. Gizemli bir dijital kötü adam, @ simgesini çaldığında tüm elektronik yazışmaları durdurur. Emojiler, sistemi onarmak için korkutucu ve tehlikeli bir maceraya girişirler. Tabi keşke sistemin ne olduğunu bilselerdi. İnternet; tüm sırlarını emojilere açarken, hem emojilere hem de onları izleyen çocuklara heyecanlı anlar yaşatacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ