22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 1 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 1 Eylül 2017

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 1 Eylül

Yaz ayının bitip o muhteşem sonbaharın geldiği bu hafta tam olarak 7 adet film vizyona giriyor. Bu vesile ile de herkesin kurban bayramını kutlar, sevdiklerinizle güzel bayramlar geçirmenizi dileriz. Bayramın ilk günü pek mümkün olmasa da ikinci ya da üçüncü günler için sinemaya gidilebilir diye düşünüyoruz. Bu hafta yerli yapımlar da göze çarpıyor. Özellikle serinin devam filmlerinde Siccin 4 sevenleri ile buluşuyor. Dilerseniz, filmlere ve konularına hemen geçiş yapalım.

1.Annem Hakkında Her Şey

Film, İspanyol yapımı ve yönetmenliğini Pedro Almodovar üstlenmiştir. Film, dram türünde bir yapıttır. Filmin konusuna hemen geçelim;

Manuela adındaki bayan Madrid’te tek başına yaşamaktadır. Ancak oğlu 17 yaşında iken onun ölmesine şahit olur. O çocuğun en büyük hayali ise bir gün yazar olabilmek ve babasının kim olduğunu bulabilmekti. Bunları oğlunun günlüğünden okuyan Manuela, hemen babasını aramak için yola koyulur. Barcelona’ya yaptığı bu seyahat aşk ve keder dolu bir yolculuk olacaktır.

2.Bekar Bekir

Film haftanın ilk Türk yapımıdır. Yönetmenlik koltuğunda ise, Serdar Işık oturmaktadır. Komedi türünde olan bu filmin konusu şöyle; Bekir 32 yaşındadır. Ancak hala bekar ve annesi ile birlikte yaşamaktadır. İşin komik kısmı da elindeki Kız Tavlama Sanatı isimli kitaptır. Aradığı aşkı bulacağına inanmaktadır.

Ancak kendisinin saflığı, sakarlığı ve şanssızlığından dolayı o aşka hiç yaklaşamamıştır. Bekir’in zor durumuna mahalleli yetişmiş. Ve kendi aralarında bir çözüm üretmişlerdir. Bekir’in kendini iyi hissetmesi için aralarında para toplayarak onu lüks bir otele gönderirler. Otel içerisinde hayatının aşkını ararken, kendini başka maceraların içerisinde bulacaktır.

3.Deli Dumrul

Bu haftanın ikinci Türk yapımı olan filmin yönetmenlik koltuğunda Burak Aksak oturmaktadır. Komedi türündeki film, Deli Dumrul’un hikayesini anlatmaktadır. Konusu ise şöyle;

Dumrul, aşk ile yanıp kavrulan bir adamdır. Aşkından daha değerli bir şey yoktur. Onun uğruna da korsanlara kafa tutmaktadır. Peki sevdiği kız için bu kadar derde giren Dumrul, sevdiğine kavuşabilecek midir? Ya da deniz korsanlarına yenilecek mi?

4.İçerdeki Şeytan

Film, gerilim türünde ve bir Amerikan yapımıdır. Yönetmenlik koltuğunda ise Miguel Angel Vivas oturmaktadır. Konusu ise şöyle; Hamileliğinin üçüncü aşamasında olan bir kadının doğmamış çocuğu, takıntılı biri tarafından takip edilmektedir. Kadının bu saplantısı onu zor günler ile baş başa bırakacaktır.

5.İlk Kurşun

Bir Amerikan yapımı olan film, gerilim ve aksiyon türündedir. Yönetmenlik koltuğunda Steven C. Miller oturmaktadır. Filmin başrolünde ise Bruce Willis yer almaktadır.

Çok başarılı bir broker olan Will, oğlu ile bağlarını sıkılaştırmak için ailesini kendi büyüdüğü yere tatile götürür. Oğlu ile birlikte avlanmaya çıktığı sırada, bir banka soygunundan kaçan hırsızlara ve bir polisin ölümüne tanık olurlar. Oğlu da suçlular tarafından rehin alınacaktır. Bunun üzerine Will, hem soruşturma dosyasını engellemek zorunda kalacak hem de suçluların çaldığı parayı geri koymak zorunda kalacaktır.

 6.Siccin 4

Alper Mestçi’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu film, devam filmidir. Aynı zamanda bu haftanın üçüncü Türk yapımıdır. Korku türünde olan Siccin 4 filminin konusu ise şu şekilde;

Geçmişte çok zengin olan Yılmaz ailesi, şimdi aynı durumda değildir. Yaşadıkları maddi zorluklar sebebi ile babaannelerinin yanına taşınmaya karar verir. Ancak babaanne olan Saadet, bu evde yalnız değildir. Bahçesinde kocasının mezarı da bulunan eski ev; başka alemden olan sakinler tarafından sahiplenilmiştir. Ailenin bu eve gelişi de onlar tarafından hiç te hoş karşılanmayacaktır. Çünkü evde Saadet’ten başkasını istememektedirler.

7.Yedinci Hayat

Bir Amerikan yapımı olan bilim kurgu türündeki filmin yönetmenlik koltuğunda, Tommy Wirkola oturmaktadır. Bu aynı zamanda gerilim türündeki filmin konusu ise şöyle;

Dünya üzerindeki nüfus artışından dolayı yeni bir yasa getirilmiştir. Yasaya göre aileler sadece 1 tane çocuk sahibi olabileceklerdir. Ancak birbirine tıpa tıp benzeyen 7 kız kardeş, kendilerine kötülük yapmak isteyen Çocuk Tahsisi Bürosu ile adeta saklambaç oynamaktadırlar.

Her biri sanki aynı kişiymiş gibi davranmaktadırlar. Karen adındaki bir kadın olarak her gün farklı biri dışarı çıkmaktadır. Ancak bir gün kardeşlerden biri eve dönmeyecek ve bunun üzerine düzen yıkılacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ