22.04.2018 - Bilgi Deposu | Sanal Ansiklopedi

27 Ocak Haftası Vizyona Girecek Filmler

27 Ocak Haftası Vizyona Girecek Filmler

27 Ocak Haftası Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta sinemaseverleri mutlu edecek 5 adet film vizyona giriyor. Bu hafta en iyi yabancı film dalında aday olan bir film gösterime girecek. Bu film Iran ve Fransa ortak yapımı ismi ise “Satıcı”. Mahsun Kırmızıgül’ün kalabalık bir kadro ile çektiği “Vezir Parmağı” adlı film 25 Ocak tarihinde vizyona girmişti. Ayrıca Vin Diesel’in başrol oynadığı “Yeni Nesil Ajan Xander Cage’in Dönüşü” adlı film sinemalarda 3D ve imax seçenekleri ile izlenebilecek. Dilerseniz çok uzatmadan filmlerin konularını kısaca ele alalım.

1.Satıcı

Filmin yönetmenliğini Asghar Farhadi üstlenirken, başrollerini Taraneh Alidosti ve Shanab Hosseini paylaşmaktadır. Film bir Iran ve Fransa ortak yapımıdır. Dram ve gerilim türündedir. Filmin konusu ise;

“Emad ve Rana çifti Arthur Miller’ın Bir Satıcının Ölümü ismindeki oyunu için prova yapmaktadır. Ev sahibi de bu sırada yaşadıkları evin çökmekte olduğunu söyleyerek onları çıkarmaktadır. Buldukları ev, tiyatrocular arasından birinin boşaltmış olduğu ve çatı katında bulunan bir dairedir. Daireyi tutan çift ise başına geleceklerden tamamen habersizdir. Onları gerilim dolu dakikalar beklemektedir.”

2.Yeni Nesil Ajan Cage’in Dönüşü

Filmin yönetmenliğini D.J. Caruso üstlenmiştir. Oyuncuları ise Vin Diesel, Donnie Yen ve Deepika Padukone’dir. Filmin konusuna gelecek olursak;

“Pandora’nın Kutusu denilen cihazın, bir uygunun çökmesi ile ortaya çıkmış olan bir tehdit sonrasında ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu cihaz savaş başlıklarını harekete geçirmektedir. Cihazı bulma görevi ise sahte ölümü sonrasında yeniden aktif göreve getirilmesi gereken Xander Cage’e verilecektir. Cage kendi ekibini kurtarmak şartı ile görevi kabul eder ve olaylar bu şekilde gelişir.”

3.Vezir Parmağı

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiği Vezir Parmağı adlı filmin başrollerini Mahsun Kırmızıgül, Gülben Ergen ve Ali Sürmeli paylaşmaktadır. Film dram ve komedi türündedir. Filmin konusu ise;

“3 kıtaya yayılmış olan, farklı coğrafyalardan ve kültürlerden olan insanları bünyesinde barındıran Osmanlı Imparatorluğu’nun uzun yıllar boyunca bitmeyen savaşlarına bir yenisi daha ekleniyor. Dört bir yandan eli silah tutan erkeklerin tümü asker olarak orduya alınmaktadır. Farklı kültürlere sahip olan hamallar ise savaşa giden ordunun neferleri olacaktır.”

4.Cesur Kahraman Ejderha Büyüsü

Yönetmenliğini Deppoyan Manuk ve Viktor Andrienko birlikte paylaşmıştır. Film bir animasyon yapımıdır. Konusu ise;

“Animasyon olan filmde, kahraman babasına özenen ve cesaretini kanıtlamak isteyen bir çocuğun, kötü ejderhanın bulunduğu sihirli dünyaya gitmesi ile başlayan eğlenceli maceraları konu edinmiştir.”

5.Içerde

Yönetmenliğini Farren Blackburn’un yaptığı filmde başrolleri, Naomi Watts, Jacob Tremblay ve Oliver Platt paylaşmaktadır. Film dram ve gerilim türündedir. Filmin konusu ise;

“Dul bir çocuk psikoloğu olan Mary Portman, kırsal bir bölgede oturmakta ve izole bir yaşam sürdürmektedir. Mary, araba kazası sonucu beyin hasarı alan oğlu ile ilgilenmekte olup oğlunun hayati tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bir gün Mary’nin bir çocuk hastası olan Tom kaybolur. Kar fırtınasının ortasında kalan Tom’un kurtuluşu psikoloğunun onu bulmasına bağlıdır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ